Sport.pl

Ukraińcy złośliwie komentują polskie opóźnienia w przygotowaniach do Euro 2012

Ukraińcy ironizują z niektórych polskich przygotowań do Euro 2012. ?Polacy planują jak Niemcy, ale realizują jak my? ironicznie komentuje opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego i wrocławskiego Dworca głównego jeden z ukraińskich kibiców.
Media rosyjskie i rosyjskojęzyczne piszą o Euro 2012 i przygotowaniach Polski do tej imprezy. Rosja trafiła do grupy A i swoje mecze zagra we Wrocławiu oraz na Stadionie Narodowym w Warszawie. W pierwszym dniu mistrzostw 8 czerwca na wrocławskim stadionie Rosja zmierzy się z Czechami, później Rosjanie w Warszawie zmierzą się z Polska i Grecją.

Rosjanie przede wszystkim interesują się infrastrukturą budowaną pod kątem Euro. Portal www.votpusk.ru pisze o przebudowywanym wrocławskim dworcu i informuje o opóźnieniach w prowadzeniu prac. W artykule zatytułowanym "Wrocław przywita gości EURO 20212 niewyremontowanym dworcem" czytamy między innymi: "Wrocław nie nadąża z kompleksową modernizacją swojego głównego dworca kolejowego. W związku ze skomplikowanymi pracami konserwatorskimi remont dwóch pomieszczeń dworca głównego zakończy się już po mistrzostwach" - informuje votpusk.ru.

Autorzy artykułu uspokajają jednak swych czytelników, cytując Bartłomieja Sarnę, którego przedstawiają jako rzecznika polskiego kolejnictwa (w istocie jest on rzecznikiem prasowym PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu). Sarna zapewnia, że "nieskończony remont nie będzie miał wpływu na pracę dworca w trakcie mistrzostw".

Artykuł ten publikuje też strona Dynama Kijów. Znalazło się pod nim kilka komentarzy ukraińskich internautów. Zizuhoy1 pisze: "No a jeszcze nasze miasta chcieli pozbawić Euro! Że niby nie zdążymy. Tymczasem wszystkie nasze miasta już gotowe". Z kolei internauta lennox pisze dosadnie: " zamienić Wrocław na Dnieprowpietrowsk". Zaś Worldo w swym obszernym komentarzu dodaje "Takiej szybkości realizacji inwestycji jak na Ukrainie nie widziałem w Europie Zachodniej. A Polska to przecież nie Zachód, chociaż bardzo się stara wytknąć nam, że są geograficznie bardziej zachodni, niż my. No i u nich wychodzi tak ni pies, ni wydra. To znaczy planują, jak Niemcy a realizują jak my. () I tak oto mamy wciąż niezakończony stadion w Warszawie, co jeszcze raz potwierdza, że chęci i możliwości to dwie różne rzeczy. Chwała Bogu, że u nas nie ma tego "szpagatu" w mentalności."

Inny ukraiński portal sport.bigmir.net publikuje materiał filmowy (bez tłumaczenia) Wrocław o uruchomianiu stacji do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Pod filmem przeczytać można komentarz portalu "W planach jest oddanie 12 takich stacji. Na razie we Wrocławiu na razie jest 12 elektromobilów.

Z kolei rosyjski portal www.aviatime.net donosi o rozbudowie wrocławskiego lotniska. W krótkiej informacji czytamy, że lotnisko przygotowuje się do otwarcia nowego terminala. Autorzy podają kilka technicznych informacji dotyczących powstającego terminala, a artykuł opatrują zdjęciem lotniczym z terenu budowy. Na zdjęciu widać budynek terminala pomiędzy rozkopami.

Internauta aleksandras skomentował tę informację: "Wrocławskie lotnisko należało odnowić i bez EURO 2012. Budynek starego terminala jest z pewnością oryginalny, ale wygląda niepoważnie, będąc bardziej podobny do dworca".

Więcej o:
Komentarze (142)
Ukraińcy złośliwie komentują polskie opóźnienia w przygotowaniach do Euro 2012
Zaloguj się
 • fordon-p

  Oceniono 9 razy 9

  Proponuję przejść się ulicami Kijowa, Lwowa, Dnieprowpietrowska. Skorzystajcie z toalety na lotnisku Borispol. Zjeść posiłek w resteuracji to niesamowite przeżycie. Wszechobecny zapach ,,Ziru'' . ciekawi ,,młodzi ludzie w dresach '' po zmroku na ulicach. Spróbujcie przejechać sięTaxi bez nadzoru ,,mafii''. Wszechobecne ,,wziatki'' policjanci, kasjerka w okienku na dworcu ( polecam zapach dworców kolejowych, lotniczych ) toalety są rewelacyjne ( od razu z wodą na podłogach, a babcia klozetowa w ortalionowym fartuszku wydzielająca papier toaletowy to rewelacja ). Pokazując banknot 50 Euro jesteśmy obsługiwani bez kolejki. ,, Inostraniec '' płaci 10 razy więcej za wejście do zabytkowej budowli ( tylko w Kijowie - piękna Ławra ) . W gazecie ( Mariupol ) czytam ... wszyscy mają swoich wrogów , a czy Ukraina ma już określonego swojego wroga ? ... , starsza pani zaprasza .. malcziki , pacziemu wy nie idiote na marsz k prazdniku Lenina ?... i ciągnie nas na plac gdzie czarwono od flag i portretów Lenina i Stalina. Jak wygląda Ukraina w której nie chcą mieszkać piłkarze ? a jak myślicie dlaczego wszyscy zrezygnowali z Ukrainy ( potworny nacjonalizm, ksenofobia, nazizm ) . Brak dróg , hoteli, obsługi znającej więcej niż jeden język ( rosyjski , nawet swojego nie znają ). Ciekawe czy zlikwidowali rogatki przed miastami ? wszędzie milicja, przygłupi agenci bezpieki. W hotelach potrafią nawet w nocy wejść do pokoju ( ,,ochrana'' ) , brak szacunku dla własności prywatnej . Taka to Ukraina , bardziej radziecka niż europejska i stąd kompleksy

 • poiuzt

  Oceniono 8 razy 8

  na lotnisku w Charkowie w wychodku patrzysz w oczy sąsiadowi w toalecie i na okrzyk Wnimanje Wada podnosisz tyłek aby woda cię nie zmyła bo pierwszy przy scianie odkręca kran a strumień płynie pod doopami klientów wzdłuż ściany.. boolba

 • dudekad788

  Oceniono 9 razy 7

  U Nich wszystko gotowe tzn.
  - stadion
  - dworzec
  - lotnisko
  a poza tym hoteli niet, restauracji niet, dróg niet, komunikacji niet, po anglijski nikto nie gawarit......super!

 • wintersun

  Oceniono 6 razy 6

  Fakt, Polacy maja obsuwy. Jest ogrom inwestycji, nie wszystkie ida zgodnie z terminalem. Ale wybaczcie, Ukraincy sie smieja? To tak jakby ktos sie smial z awarii pradu u sasiada, samemu spedzajac zywot przy swieczkach.

 • republique

  Oceniono 6 razy 6

  żeby jeszcze skorumpowana do szpiku ukraina ktora wiekszosc wybudowała za mafije pieniadze - nas pouczala gospodarnosci - ciekawostka zycia - oni nasi mili sąsiedzi ze wschodu zmiezają tam gdzie my byliśmy 20 lat temu - z mentalnoscia ZSRRowskiej prowincji

 • propagacja

  Oceniono 5 razy 5

  hm... w Polsce niedokończony dworzec...na Ukrainie ,niedokończona cała Ukraina...

 • colib

  Oceniono 5 razy 5

  Co oprocz stadionow jest na Ukrainie? dziury w drogach wielkosci krateru, milicja ktora daje d.. za 5 zl i mafie ktora wybudowala stadiony.

 • ludendorf

  Oceniono 5 razy 5

  Kogo interesuje co piszą o naszych przygotowaniach kacapy i ich media

 • talbor73

  Oceniono 5 razy 5

  Czytając rosyjskie fora zauważyłem, że oni naprawdę mało wiedzą o nas. Są święcie przekonani, że u nas to tylko ziemniaki rosną, wszędzie bieda, a ostatnio zatkało mnie jak komentowali przemówienie Sikorskiego wzywającego Niemców do ratowania Unii. Rosjanie jeździli po nas jak po łysej kobyle, pełno było tekstów, że jak istniał ZSRR to Polacy mieli dobrobyt i udawali przyjaciół by ich ZSRR nadal utrzymywał a teraz tak samo podlizujemy się Niemcom. Pewnie na czas Euro propaganda w tamtejszych mediach nasili się, będą doszukiwać się na siłę naszych zaniedbań, by przypadkiem nie dotarł na wschód obraz Polski radzącej sobie bez ``opieki`` Rosji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX