Kto wykupił najdroższą lożę na wrocławskim stadionie

Rosyjski miliarder Roman Abramowicz na czas Euro 2012 za ponad pół miliona złotych wykupił ekskluzywną lożę na wrocławskim stadionie. W dniu otwarcia imprezy 8 czerwca we Wrocławiu Rosja zagra z Czechami.
Abramowicz wynajął jedną z dwóch ogromnych lóż, położonych na trybunie wschodniej wrocławskiego stadionu, wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Ekskluzywny salon ma powierzchnię 80 metrów kwadratowych i może pomieścić 24 osoby. Jedno miejsce w loży kosztuje 5,2 tys. euro. W sumie za jej wynajem na trzy mecze Euro 2012 Rosjanin zapłacił prawie 125 tys euro.

- To najbardziej ekskluzywna loża VIP z tych, które były jeszcze do wynajęcia we Wrocławiu. I bardzo droga, dlatego przez długi czas stała wolna. Ale pod koniec minionego tygodnia została wynajęta. Wszystkie tropy prowadzą do rosyjskiego miliardera - opowiada nasz rozmówca, zastrzegający anonimowość.

- Nie mogę niczego potwierdzić. W tej sprawie UEFA nie udziela żadnych informacji - podkreśla Robert Korzeniowski, doradca UEFA w zakresie PR i marketingu programu pakietów korporacyjnych Hospitality. - Mogę tylko potwierdzić, że we Wrocławiu loże sprzedają się najlepiej. Podobnie jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. W dużej mierze ma na to wpływ, że w pierwszej fazie turnieju właśnie tu zagrają Polacy oraz Rosjanie. Milarderzy z Rosji, czy Ukrainy lubią oglądać sportowe wydarzenia w komfortowych warunkach, dlatego bardzo chętnie korzystają z tej możliwości. Oczywiście nie ujawniamy konkretnie jakie osoby prywatne, czy firmy wykupiły te ekskluzywne miejsca na czas piłkarskich mistrzostw

Rosyjski miliarder wykupił najdroższy pakiet VIP-powski na mecze, czyli Club Prestige Platinum Plus. Organizująca mistrzostwa UEFA reklamuje że "to prywatna loża na wyłączność przeznaczona dla ograniczonej liczby widzów, z której roztacza się widok panoramiczny na całe boisko. To gwarancja niepowtarzalnych emocji w elitarnym towarzystwie i ekskluzywnych warunkach" - czytamy w ofercie marketingowej.

Miejsce w loży gwarantuje m.in.: koktajl powitalny, wybór doskonałych win i alkoholi wysokoprocentowych wysokiej klasy, catering przed meczem, w trakcie i po jego zakończeniu, obsługę kelnerską oraz hostess. Poza tym przewidziany jest ekskluzywny upominek.

We Wrocławiu rozegrane zostaną trzy mecze Euro 2012: Rosja - Czechy, Grecja - Czechy oraz Polska - Czechy. Za 125 tys. euro Abramowicz wykupił lożę na wszystkie te spotkania, ale może oglądać tylko mecz Rosjan, którzy 8 czerwca w pierwszym dniu imprezy zmierzą się z Czechami. Nie ma pewności, że zobaczy dwa pozostałe mistrzowskie mecze. W poniedziałek "Puls Biznesu" napisał, że Abramowicz na Euro 2012 wykupił lożę prezydencką na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tam Rosjanie zagrają dwa spotkania grupowe.

Rosyjski milardem to wielki pasjonat futbolu. Jest właścicielem angielskiego klubu Chelsea Londyn - w ostatnich latach wpompował w nią setki milionów funtów. Abramowicz bardzo często na żywo ogląda mecze swojego zespołu. Jednak wciąż nie może zrealizować największego marzenia i wygrać Ligi Mistrzów.

Oligarcha ma ogromny wpływ na rosyjski futbol i reprezentację tego kraju. To on miał zadecydować, że selekcjonerem "Sbornej" będzie najpierw Holender Guus Hiddink, a teraz jego rodak Dick Advocaat. Rosyjskie media twierdzą, że Abramowicz ze swoich pieniędzy opłaca tak drogich szkoleniowców.

Na wrocławskim stadionie na Euro 2012 do wynajęcia było 30 lóż - 18 na trybunie wschodniej i 12 na zachodniej. Wolne są jeszcze tylko trzy. Część z lóż lokalni biznesmeni wynajęli już w minionym roku pod kątem meczów Śląska. Aby oglądać z nich mecze mistrzostw musieli dopłacić. Większość z nich skorzystała z tej opcji.