Śląsk podejmuje ŁKS. Popatrzcie na wielki talent

Spotkanie o nic, ale z niezwykle ciekawą postacią, będzie rozegrane w sobotę w hali Orbita. We Wrocławiu pojawi się ŁKS Łódź z Michałem Michalakiem w składzie.
Michalak, wcześniej zawodnik AZS Politechniki Warszawskiej, w ostatnim czasie przebywał w Portland w USA, gdzie wziął udział w najbardziej prestiżowym i medialnym obozie dla młodych talentów na świecie, Nike Hoop Summit. W spotkaniu USA kontra reszta świata Michalak zdobył tylko pięć punktów, ale grał bez strachu, bardzo inteligentnie i zebrał dobre oceny.

Od czasu znalezienia się w ŁKS Michalak błyszczy niczym jasna gwiazda. W jednym z meczów, będący jeszcze w wieku juniorskim zawodnik, rzucił aż 31 punktów, w innym zdobył 27 i poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad PBG Basketem.

Michał Michalak to wicemistrz świata w kategorii do lat 17 z Hamburga, oraz jeden z najzdolniejszych juniorów nowego pokolenia koszykarskiego w Polsce.

Jego pojawienie się w hali Orbita powinno przyciągnąć widzów na trybuny, pomimo tego że ekstraklasowy Śląśk Miodraga Rajkovića jest już pewny siódmego miejsca przed play-off i spotkanie z ŁKS będzie dla niego tylko sparingiem.

Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 19:00 we Wrocławiu