Benfica Lizbona i PSV Eindhoven przyjadą na turniej piłkarski do Wrocławia. Nie będzie Borussii Dortmund

PRZEGLĄD PRASY. Zmianie uległa obsada piłkarskiego turnieju Polish Masters, który w lipcu odbędzie się we Wrocławiu - informuje ?Gazeta Wrocławska?. Zamiast Borussii Dortmund, Tottenhamu Hotspur oraz Szachtara Donieck rywalami Śląska mają być Benfica Lizbona, PSV Eindhoven oraz argentyński Velez Sarsfield.
Przyjazd drużyn z Dortmundu, Londynu i Doniecka zapowiedział w marcu na specjalnej konferencji prasowej prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz. Według pierwotnych planów, to właśnie te drużyny miały wraz ze Śląskiem wystąpić w turnieju "Polish Maters", który 21 i 22 lipca odbędzie się na nowym stadionie na Maślicach.

Teraz jednak okazuje się, że te ambitne plany trzeba będzie zmienić. Według "Gazety Wrocławskiej" zamiast trzech wspomnianych drużyn do Wrocławia mają przyjechać: Benfica Lizbona (32 - krotny mistrz Portugalii), PSV Eindhoven (21 - krotny mistrz Holandii) oraz argentyński CA Velez Sarsfield - obecnie trzecia drużyna świata w rankingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu.

Według gazety zmiana planów była konieczna, bo Borrusia Dortumnd za występ we Wrocławiu zażyczyła sobie prawie miliona euro, a dodatkowo nie chciała zapewnić, że na turnieju pojawi się w najmocniejszym składzie: z Robertem Lewandowskim, Jakubem Błaszczykowskim czy Łukaszem Piszczkiem. Podobnie było z Tottenhamem i Szchtarem.

Benfika, PSV i Velez zadeklarowały za to, że na turniej przywiozą najlepszych piłkarzy.