"Śląsku weź koronę", czyli prasa po meczu Śląska z Zagłębiem

"Gazeta Wyborcza" pisze o odrodzeniu Śląska, a tygodnik Słowo Sportowe apeluje: "Śląsku weź koronę". Zobacz przegląd prasy po piłkarskich derbach regionu.
Śląsk wygrał w niedzielę u siebie z Zagłębiem Lubin 2:1 i tym samym potwierdził swoją piłkarską dominację w regionie. Jednocześnie wrocławianie awansowali na drugie miejsce w tabeli i na dwie kolejki przed końcem mogą zostać nawet mistrzem Polski.

Przegląd Sportowy: Desperacka obrona wyniku

"Jeśli wicemistrz Polski w którymkolwiek meczu rudny wiosennej przypominał tę samą ekipę, która jesienią rozdawała razy na lewo i prawo, to działo się to wczoraj. Zagłębie prowadziło grę, a ukryci za gardą gospodarze, jak już mieli szanse, to wykazywali się skutecznością. Faktem jest, że mieli przy tym sporo szczęścia, bo mecz zaczął się od samobójczej bramki Pawła Vidanova"

"Przegląd Sportowy" zwraca uwagę, że szczęście sprzyjało Śląskowi zarówno przy pierwszym golu, który padł po złej centrze Cristiana Diaza z rogu, oraz przy drugim trafieniu Mateusza Cetnarskiego. Dlaczego? Ponieważ asystujący przy golu Łukasz Gikiewicz mógł w meczu nie zagrać, bo wcześniej brał antybiotyki, a sam Cetnarski na boisku pojawił się dopiero po kontuzji Dalibora Stevanovicia.

Gazeta Wrocławska: Derby dla Śląska, koniec passy Zagłębia Lubin

"Niedzielne zwycięstwo 2:1 Śląska Wrocław nad Zagłębiem Lubin było 11 wygraną wrocławian w historii konfrontacji obu drużyn. Ale jak ważną. Dzięki trzem punktom wywalczonym z lokalnym rywalem WKS wciąż ma szansę nawet na mistrzostwo Polski. Lubinianie przegrali w lidze pierwszy raz od 25 lutego"

"Gazeta Wrocławska" pisze też o tym co działo się na trybunach. Tam kibice przygotowali kapitalną oprawę, skandowali nazwisko prezydenta Rafała Dutkiewicza, obrażali Zygmunta Solorza oraz wywiesili flagę "Fuck Euro", którą bezskutecznie próbowała ściągnąć ochrona. " O taki nasz ekstraklasowy, derbowy koloryt" - puentuje Gazeta Wrocławska.

Słowo Sportowe: Śląsku weź koronę

" W derbach Dolnego Śląska znów lepsi piłkarze z Wrocławia. Śląsk ograł na Stadionie Miejskim Zagłębie Lubin 2:1. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem, ale miało swoją dramaturgię. Wrocławianie wracają do walki o mistrzostwo Polski."

Tygodnik "Słowo Sportowe" podkreśla znaczenie derbów dla Śląska, który walczył w nich o utrzymanie się w ligowej czołówce. Dla Zagłębia mecz we Wrocławiu był raczej rewanżem za jesienną porażkę u siebie 1:5 i szansą na uzyskanie prymatu w regionie. Lubinianie swoich celów nie zrealizowali, choć wydawało się, że podopieczni Pavla Hapala mają na to większą szansę niż ich regionalni rywale.

Gazeta Wyborcza: Odrodzenie Śląska

" Śląsk Wrocław wygrał dramatyczne derby z Zagłębiem, zrównał się punktami z Legią i na dwie kolejki przed końcem sezonu nadal jest w grze o mistrzostwo Polski. Mecz z Zagłębiem był pierwszym od miesięcy, po którym wrocławianie mogli być z siebie autentycznie zadowoleni"

"Gazeta Wyborcza" zwraca uwagę, że to zadowolenie mogło wynikać przynajmniej z czterech powodów. Po pierwsze Śląsk wygrał ważny mecz i pozostaje w grze o mistrzostwo. Po drugie wrocławianie pokonali regionalnego rywala, po trzecie wreszcie nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, a po czwarte tego wszystkiego dokonał w eksperymentalnym zestawieniu.