Impel ściągnął kolejną gwiazdę. To Makare Wilson - środkowa z Ligi Mistrzów

Siatkarska drużyna Impelu Wrocław pozyskała kolejną gwiazdę. Do zespołu trenera Rafała Błaszczyka dołączyła doświadczona amerykańska środkowa Makare Wilson, która w zeszłym sezonie zdobyła wicemistrzostwo Włoch i została najlepszą zagrywającą finału Ligi Mistrzów.
Makare Wilson to wieloletnia reprezentantka Stanów Zjednoczonych w siatkówce halowej i plażowej. Zawodniczka grająca na pozycji środkowej bloku występowała w klubach włoskich, tureckim i rosyjskim. W ostatnim sezonie reprezentowała barwy MC-Carnaghi Villa Cortese, z którym zdobyła wicemistrzostwo Włoch i czwarte miejsce w finale Ligi Mistrzów.

Jej sprowadzenie jest kolejnym etapem budowy wrocławskiego zespołu, który ma liczyć się w walce o wysokie miejsca w Plus Lidze Kobiet - Bardzo cieszymy się, że udało nam się uzgodnić warunki kontraktu z tak doświadczoną i utytułowaną zawodniczką jest Makare Wilson. Niewątpliwie będzie to jedna z najlepszych środkowych Plus Ligi Kobiet. Jest to zmiana jakościowa na środku siatki. Przez wiele lat pozycja środkowej była zajmowana przez młode, uczące się siatkówki zawodniczki. W tym roku chcemy by na tej pozycji grała doświadczona siatkarka, gwarantująca wysoki poziom sportowy - mówi prezes Impelu Wrocław Jacek Grabowski, który dodaje: - Makare w ostatnich dwóch latach w lidze włoskiej była czwartą blokującą i drugą najlepiej punktującą środkową ligi. W finale Ligi Mistrzyń w 2012 roku została najlepiej zagrywającą zawodniczką. Liczymy ,że będzie bardzo mocnym ogniwem drużyny i pomoże zespołowi w osiągnięciu celów.

W Impelu Wilson ma zastąpić Zuzannę Efimienko, która do tej pory była czołową środkową drużyny, ale teraz wybiera się za granicę. We Wrocławiu liczą również, że Amerykanka skutecznie będzie współpracować z nową rozgrywającą zespołu - Holenderką Kim Staelens.

Sama, 36-letnia już siatkarka mówi: - Plus Liga Kobiet jest jedną z najsilniejszych w Europie a zespół Impel aspiruje do gry o najwyższe cele. Słyszałam od trenera Alessandra Chiappiniego wiele dobrego o drużynie, dlatego spośród wielu ofert zagranicznych ,między innymi z Rosji i Turcji, wybrałam właśnie Polskę i grę we Wrocławiu. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji.

Wcześniej, poza wspomnianą już Staelens zespołowi Impelu udało się pozyskać Katarzynę Konieczną. Kontrakty z klubem z Wrocławia mają również: Marta Haładyn, Dorota Medyńska, Aleksandra Folta, Katarzyna Mroczkowska, Katarzyna Jaszewska, Milena Rosner i Bogumiły Pyziołek.