Athletic Bilbao zagra w turnieju towarzyskim we Wrocławiu!

Tegoroczny finalista Ligi Europejskiej - Athletic Bilbao zagra w turnieju towarzyskim Polish Masters, który 21 i 22 lipca odbędzie się we Wrocławiu. Jak dowiedział się portal wroclaw.sport.pl baskijska drużyna zastąpi argentyńską ekipę Velez Sarsfiled.
- Zrezygnowaliśmy z Argentyńczyków, ponieważ nie byli w stanie zapewnić, że przyjadą do nas w najsilniejszym składzie. Otrzymaliśmy od nich pismo, że czterech ich zawodników może zostać powołanych do swoich reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Londynie - mówi portalowi wroclaw.sport.pl - Robert Pietryszyn, prezes spółki Wrocław 2012, która jest właścicielem nowego Stadionu Miejskiego. Zamiast Velez do Wrocławia przyjedzie tegoroczny finalista Ligi Europejskiej- Athletic Bilbao. Przypomnijmy, że ekipa trenera Marcelo Bielsy w decydującym meczu tych rozgrywek przegrała z Athletico Madryt 3:0. W najbliższy piątek w spotkaniu o Puchar Króla zagra ona o to trofeum ze słynną Barceloną.

W turnieju Polish Masters, który odbędzie się na nowym wrocławskim stadionie 21 i 22 lipca, oprócz ekipy z Hiszpanii zagrają Benfica Lizbona, PSV Eindhoven i Śląsk Wrocław. Paradoksalnie w najsłabszym składzie wystąpić może drużyna gospodarzy bowiem trzy dni wcześniej rozegra ona pierwszy mecz w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.