Polakom wróżyła słonica Citty, Rosjanom - renifer Charnuk, a Chorwatom - kruk Bepo

Wróżyła już ośmiornica Paul, słonica Citty, renifer Charnuk, a teraz wyniki Euro 2012 przewiduje także kruk Bepo z chorwackiego miejscowości Dugopolje.
O kruku z Dugopolje pisze portal 24sata.hr. Bepo bezbłędnie wytypował zwycięzcę pierwszego meczu Chorwacja - Irlandia. Spotkanie 3:1 wygrała drużyna z Bałkanów. Przed spotkaniem z Włochami Bepo nie jest już tak optymistycznie nastawiony.

Kruk miał do wyboru trzy miski, w dwóch z nich znalazły się flagi państw, a w jednej - biała kartka oznaczająca remis. Do każdej z nich nasypano makaron. Chciwy kruk zjadł jedzenie ze wszystkich misek, ale najpierw zdecydował się skosztować smakołyku z pojemnika podpisanego kartką "remis".

- Po wytypowaniu przez Bepo wyniku meczu z Irlandią, byłem zadowolony z makaronu, który mu podałem. Ale teraz byłem podejrzliwy. Wydaje mi się, że wystarczy już tej włoskiej kuchni, widać Bepo jest jej miłośnikiem - żartuje właściciel kruka Franco Grubisić i dodaje: - W następnym spotkaniu włoska krew Bepo nie będzie miała znaczenia, bo będzie musiał przewidzieć zwycięstwo Chorwacji nad Hiszpanami, a my zarówno jak Włosi awansujemy dalej.