Znamy ceny biletów na hitowy mecz Brazylia-Japonia we Wrocławiu

Od 49 do 149 złotych będą kosztować bilety na towarzyski mecz Brazylia-Japonia, który we wtorek 16 października odbędzie się we Wrocławiu. Spotkanie rozpocznie się o bardzo nietypowej porze, bo o godz. 14.10
W piątek szczegóły dotyczące organizacji pojedynku przedstawili: wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki, szef spółki Wrocław 2012 - Robert Pietryszyn oraz Sidi Airouss - agent meczowy FIFA.

- Mecz Brazylii z Japonią na Stadionie Miejskim, to jest swego rodzaju spełnienie naszych marzeń. Od początku istnienia obiektu chcieliśmy zaprosić na niego najsławniejszą piłkarską reprezentację świata i to się nam udało. Po mistrzostwie Polski Śląska i Euro 2012, mecz Brazylii, to będzie kolejne spektakularne wydarzenie sportowe, z którego bardzo się cieszymy - mówił Michał Janicki.

Wiceprezydent Wrocławia ujawnił również, że samo spotkanie ma być transmitowane do 124 krajów, ale wśród nich Polski raczej nie będzie. Bilety na hitowe spotkanie na Stadionie Miejskim kosztować będą odpowiednio: 149 zł, 89 zł i 69 zł. Specjalna promocja przygotowana jest dla studentów. Ci, którzy posiadają ważną legitymację zapłacą 49 zł, jeśli będą kupować wejściówki w przynajmniej 20 osobowej grupie. Z kolei bilety VIP-owskie mają kosztować 850 zł. Wejściówki już od piątku można je kupować na platformie kupbilet.pl.

Mecz towarzyski Brazylia-Japonia we Wrocławiu, rozpocznie się o nietypowej godzinie 14.10. - Wówczas w Japonii będzie najlepszy czas antenowy, a to pod azjatyckich kibiców została ustalona pora rozpoczęcia meczu. My nie mieliśmy na nią wpływu. Mimo wszystko jest to wydarzenie tak unikatowe, że nie wyobrażam sobie byśmy nie mieli na Stadionie Miejskim kompletu publiczności - stwierdził Janicki.

Spotkanie pięciokrotnych mistrzów świata i jednej z najlepszych drużyn azjatyckich, odbywa się w oficjalnym terminie FIFA, co oznacza, że drużyny mogą przyjechać w najsilniejszych składach. Tego samego dnia o godz. 20.45 w Warszawie Polska zagra z Anglią mecz w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2014 roku. Te ostatnie odbędą się w Brazylii.