Reprezentacja Polski zagra we Wrocławiu?

Piłkarska reprezentacja Polski w listopadzie może zagrać we Wrocławiu mecz barażowy o mistrzostwa świata w 2014 r. Jednak najpierw piłkarze muszą do baraży awansować, a potem Wrocław powinien wygrać walkę z Poznaniem i Gdańskiem o organizację meczu.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

O tym, że Polacy wystąpią na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, poinformował w wywiadzie dla "Gazety Wrocławskiej" prezydent Rafał Dutkiewicz.

Wrocław może otrzymać prawo organizacji tego spotkania tylko dlatego, że w listopadzie na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się światowa konferencja klimatyczna COP-19. - Organizacja tak wielkiego wydarzenia wyklucza rozegranie w tym terminie meczu reprezentacji. Dlatego zwróciliśmy się do innych miast o przedstawienie swojej oferty - mówi rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Rzecznik przyznaje, że związek sonduje możliwość rozegrania spotkania barażowego we Wrocławiu, Gdańsku oraz Poznaniu.

Baraże o piłkarski mundial 2014 odbędą się 15 i 19 listopada. Aby Polacy w ogóle mogli wziąć w nich udział, drużyna trenera Waldemara Fornalika musiałaby zająć drugie miejsce w grupie H i mieć lepszy bilans niż reprezentacje z tych samych pozycji w innych grupach eliminacyjnych. Na razie Polacy są w swojej grupie dopiero na czwartej pozycji, za Czarnogórą, Anglią i Ukrainą.

Jeśli Polacy wcześniej odpadną z gry o mundial, to w listopadowym terminie rozegrają mecz sparingowy. Ten odbędzie się prawdopodobnie we Wrocławiu lub w Poznaniu, bo ostatnio Gdańsk przeprowadził mecz Polska - Dania. Największe szanse na mecz ma Poznań, któremu PZPN obiecał pojedynek z Irlandią. Dojdzie do niego, jeśli Irlandczycy sami nie wystąpią w barażach o mundial. Irlandia w swojej grupie zajmuje czwartą pozycję, ale ma tyle samo punktów co druga Austria.

Reprezentacja Polski zagrała na nowym stadionie we Wrocławiu trzykrotnie: towarzysko z Włochami w 2011 r. przegrała 0:2, z Czechami podczas Euro 2012 przegrała 0:1 oraz z Mołdawią w eliminacjach do mistrzostw świata 2014. W spotkaniu rozegranym 11 września 2012 r. Polska pokonała Mołdawię 2:0.