Podczas siatkarskich mistrzostw świata przy Hali Stulecia stanie wielki telebim

Nie tylko w płatnych kanałach telewizji Polsat, ale i na ogromnej strefie z wielkim telebimem przy Hali Stulecia - siatkarscy kibice będą mogli śledzić mistrzostwa świata organizowane w tym roku w Polsce.
- Mamy zapewnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej, że fani obejrzą transmisje spotkań mistrzostw świata na telebimie w strefie kibica - mówi dyrektor biura sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Piotr Mazur.

Strefa kibica powstanie przy Hali Stulecia i pomieści nawet 10. tys. osób. Kibice będą mogli skorzystać również z dwóch, nowo powstałych parkingów tuż przy hali. Dodatkowe miejsca parkingowe są przewidywane również na Polach Marsowych. Co ciekawe, strefę być może odwiedzą również sami trenerzy i zawodnicy występujący na mistrzostwach.

Przypomnijmy, że siatkarskie mistrzostwa świata nie będą transmitowane ani na antenie Telewizji Publicznej, ani też w otwartym kanale Polsatu. Na ogólnodostępnym kanale Polsatu zobaczymy jedynie ceremonię i mecz otwarcia z Serbią, który odbędzie się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pozostałe spotkania zostaną zakodowane i dostępne tylko dla abonentów Cyfrowego Polsatu.

Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 rozpoczną się 30 sierpnia i potrwają do 21 września. We Wrocławiu pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już 2 września. Wówczas Polacy zmierzą się z reprezentacją Australii. Poza stolicą Dolnego Śląska gospodarzami mistrzostw będą również: Warszawa, Łódź, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk i Katowice.