Zobacz kto został najlepszym sportowcem i trenerem na Dolnym Śląsku w 2014 roku

Łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka została wybrana najlepszą sportsmenką w 2014 roku na Dolnym Śląsku. W kategorii trenerów triumfował Tadeusz Pawłowski - szkoleniowiec piłkarzy Śląska Wrocław.
W 62 Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca oraz Trenera Dolnego Śląska w 2014 roku triumfowali Natalia Czerwonka oraz Tadeusz Pawłowski.

Czerwonka, łyżwiarka Cuprum Lubin, podczas Olimpiady w Soczi wywalczyło srebrny medal w wyścigu drużynowym. Na drugim miejscu wśród sportowców uplasował się Sebastian Mila, były piłkarz Śląska Wrocław, dziś już grający w Lechii Gdańsk. Trzeci w tej klasyfikacji był dyskobol Śląska Wrocław Piotr Małachowski.

Wśród trenerów wygrał Tadeusz Pawłowski - trener piłkarskiego Śląska. Drugi wśród szkoleniowców był Miodrag Rajković, który w 2014 roku doprowadził koszykarzy Turowa Zgorzelec do historycznego mistrzostwa Polski. Trzeci był Andrzej Kijowski, trener Śląska w strzelectwie. Jego podopieczna Karolina Kowalczyk została w minionym roku mistrzynią świata.