Wrocław Maraton i Nocny Wrocław Półmaraton: Wielu chętnych do startu w obu imprezach

Największe tegoroczne imprezy biegowe na Dolnym Śląsku: Wrocław Maraton i Nocny Wrocław Półmaraton, cieszą się coraz większym zainteresowaniem biegaczy
Choć do Wrocław Maratonu pozostało jeszcze siedem miesięcy, a Nocny Półmaraton zaplanowano na czerwiec, do obu imprez już teraz zapisało się ponad 3500 osób. Udział we wrześniowym biegu zadeklarowało 1300 osób, a 2200 biegaczy zapisało się do półmaratonu.

3. Nocny Półmaraton odbędzie się 20 czerwca o godz. 21. Natomiast 33. Wrocław Maraton wystartuje 13 września o godz. 9. Zawodnicy tradycyjnie ruszą ze Stadionu Olimpijskiego. Zmieniona natomiast zostanie tym razem lokalizacja miasteczka biegowego. Ze względu na remont Stadionu Olimpijskiego w tym roku centrum maratonu usytuowane będzie na terenie AWF. To niejedyne zmiany we wrocławskich imprezach biegowych.

- W tym roku postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasze maratony. Dlatego też zmianom uległa trasa Nocnego Półmaratonu. Tym razem stawiamy na szybkość. Dokonaliśmy kilku zmian na trasie, po to aby do Wrocławia przyjechali zawodnicy chcący pobić swoje życiowe rekordy. Pozbyliśmy się odcinków trasy, w których startujący musieliby biec po nierównych kostkach bądź zaciemnionymi ulicami - tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Organizatorzy zapewniają jednocześnie, że trasy biegowe będą równie atrakcyjnie jak poprzednie. Jedną z tegorocznych atrakcji będzie "trasa szlakiem mostów". Długodystansowcy przebiegną przez osiem wrocławskich mostów. Na każdym z nich będą odbywały się różne aktywności artystyczne w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W tegorocznej edycji maratonu i półmaratonu wprowadzono nowe klasyfikacje, m.in. dla najlepszych polskich biegaczek i biegaczy. Najlepsza Polka i Polak w półmaratonie otrzymają 3 tys. zł. Zwycięzcy kategorii polskich biegaczek i biegaczy we wrześniowym maratonie dostaną 5 tys. zł.

Sponsorem głównym obu imprez będzie PKO Bank Polski. Po raz pierwszy w historii biegów maraton pozyskał też sponsora technicznego - polską firmę odzieżową Brubeck.

Wpisowe na czerwcową imprezę w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków wynosi 50 zł, a dla pozostałych zawodników 60 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie wynosi: dla mieszkańców Dolnego Śląska - 70 zł, dla pozostałych biegaczy 90 zł. Seniorzy w wieku 60 lat i więcej za pakiet startowy płacą tylko 1 zł.