Medalistka w łyżwiarstwie będzie jeździć w grupie kolarskiej

Natalia Czerwonka, łyżwiarka szybka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi w drużynie, dwukrotna drużynowa wicemistrzyni świata z roku 2012 i 2013, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Vancouver, będzie reprezentować grupę kolarską MTB Obiszów Team.
Nasza olimpijka będzie twarzą szkółek MTB Obiszów Team, a także zawodniczką jeżdżącą w barwach stowarzyszenia.

- Zdecydowałam się wspierać szkółki MTB Obiszów, ponieważ chcę jak najwięcej dzieciaków zachęcić do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. Mam świadomość, że dziś na dzieci i młodzież czeka wiele innych pokus niezwiązanych ze sportem, ale mam nadzieję, że stanę się dla nich jakąś inspiracją, tak jak ja kiedyś inspirowałam się sportowcami, którzy już mieli na swoim koncie wyniki sportowe - mówiła Natalia Czerwonka.

Zachęcanie do treningu najmłodszych to jednak niejedyne zadanie Natalii Czerwonki w MTB Obiszów Team.

- Będę się ścigać na rowerze. Jestem już zdrowa, ale przeszłam badania wydolnościowe i okazało się, że wypadek pozostawił spore piętno na moim organizmie i starty są mi bardzo potrzebne. Zdecydowałam się więc na profesjonalny trening kolarski i udział w wyścigach - dodawała Czerwonka.

Po raz pierwszy Natalię Czerwonkę na polskich szosach będzie można zobaczyć 12 kwietnia podczas rozpoczęcia sezonu w Sobótce. Natomiast już jutro łyżwiarka szybka wyrusza na zgrupowanie do hiszpańskiej miejscowości Lloret de Mar.

- Bardzo się cieszymy, że Natalia zdecydowała się na taki krok, ale otwarcie powiem, że nie jesteśmy prekursorami w łączeniu łyżwiarstwa szybkiego z kolarstwem. Na świecie są już zawodnicy, którzy zdobywali medale w obu konkurencjach. Poważnie myślimy o tych planach Natalii - mówił Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Zawodniczka wierzy, że wyjazd na igrzyska zimowe i letnie jest możliwy, zaznacza jednak, że cały czas na pierwszym miejscu są łyżwy, a kolarstwo jest jednym ze sposobów dochodzenia do najwyższej formy w jej koronnej dyscyplinie.

Przypomnijmy, że pierwsze szkółki MTB Obiszów Team powstały w roku 2013 na początku w trzech gminach: Grębocice, Jerzmanowa i gminie wiejskiej Głogów. Obecnie są już w większości gmin północy Dolnego Śląska. Szkółki MTB Obiszów Team stały się także pierwowzorem dla Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa. A ich tworzenie stało się pierwszym etapem tego projektu. NPRK rozpoczął się we wrześniu minionego roku od Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich zorganizowanych w Obiszowie.