Sport.pl

Rutkiewicz oraz Paterski wystartują w wyścigu kolarskim w Sobótce

Maciej Paterski i Marek Rutkiewicz wystartują w niedzielę w Ślężańskim Mnichu - wyścigu, który tradycyjnie otwiera kolarski sezon w Polsce.
Do startu w Memoriale Romana Ręgorowicza, czyli Ślężańskim Mnichu, zgłosiło się ponad 90 kolarzy elity. Wśród nich znaleźli się zwycięzca z 2014 roku Maciej Paterski oraz triumfator wcześniejszych dwóch edycji Marek Rutkiewicz (obaj z grupy CCC Sprandi Polkowice). Na liście zgłoszeń są także między innymi Łukasz Bodnar i Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team). W Sobótce wystartują niemal wszyscy najlepsi kolarze z polskich grup zawodowych. Wyścig elity mężczyzn rozpocznie się o godzinie

14, natomiast w południe na trasę wyruszy elita kobiet. Pierwsze emocje czekają na kibiców już o 9 rano, kiedy na trasie Tauron Lang Team Race pojawią się

kolarze amatorzy. Do pokonania będą mieli 17-kilometrową rundę wokół Ślęży. Uczestnicy dystansu Mini przejadą ją dwukrotnie, startujący na dystansie Maxi czterokrotnie.

W dniu wyścigu odbędzie się również uroczystość odsłonięcia kolejnych tablic w Alei Sław Kolarstwa w Sobótce. Tym razem będą to sławy kolarstwa torowego. Zaproszenia do Alei przyjęli olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata: Benedykt Kocot, Janusz Kotliński, Ryszard Konkolewski, Zbigniew Płatek, Andrzej Sikorski. Odsłonięta zostanie również tablica pierwszych polskich olimpijczyków, drużyny torowców medalistów z Paryża w 1924 roku.