I liga piłkarska: Miedź Legnica przegra z Termaliką

W meczu 26. kolejki I ligi piłkarskiej Miedź Legnica przegrała w Niecieczy z Termaliką 1:2.
W pierwszej połowie Miedź była częściej przy piłce i rozgrywała ją na połowie rywala, ale nie przełożyło się to na bramki. Gospodarze po przechwytach groźnie kontratakowali. Miedź do przerwy przegrywała 0:2. W 23. min rzut wolny pośredni w polu karnym na gola potężnym strzałem zamienił Plizga. Pięć minut później podopieczni Piotra Mandrysza zdobyli drugą bramkę - tym razem po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu w pole karne Czerwiński strzałem głową trafił w poprzeczkę, a piłka spadła pod nogi Kupczaka, który z bliskiej odległości umieścił ja w siatce.

Na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adrian Cierpka i Miedź grała w osłabieniu. Mimo to w końcówce spotkania zdobyła kontaktową bramkę po trafieniu Bartoszewicza. Wyrównać już się nie udało.

- Przede wszystkim obejrzeliśmy mecz na dobrym poziomie, bo spotkały się dwa mocne zespoły. Newralgiczny moment meczu to czerwona kartka dla Cierpki, mimo że akcję wcześniej na czerwony kartonik zasłużył Czerwiński. Termalika to zbyt doświadczony zespół, by - grając w przewadze - wypuścić zwycięstwo z rąk - podsumował Janusz Kudyba, trener Miedzi.

- To było bardzo trudne dla nas spotkanie, chyba najtrudniejsze u nas tej wiosny. Szybko zdobyty gol ułatwił nam zadanie, bo do tego momentu przewagę miała Miedź. Oni wiosną grają bardzo dobrze i ich miejsce w tabeli nie oddaje siły tej drużyny - komplementował legnicki zespół Piotr Mandrysz, trener gospodarzy.

TERMALICA NIECIECZA - MIEDŹ LEGNICA 2:1 (2:0)

Bramki: Plizga (23), Kupczak (28) oraz Bartoszewicz (90). Żółte kartki: Czerwiński, Chomiuk, Pleva oraz Cierpka, Lafrance, Midzierski. Czerwona kartka: Cierpka (50 - za drugą żółtą). Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 600.

TERMALICA: Nowak - Fryc, Sołdecki, Czerwiński (53 Kopacz), Jarecki, Chomiuk, Pleva (59 Kaczmarczyk), Kupczak, Janeczko (76 Kamiński), Drozdowicz, Plizga.

MIEDŹ: Budzyński - Mrowiec (29 Bartczak), Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Bartoszewicz, Cierpka, Garuch, Labukas (77 Chrzanowski), Łobodziński, Kadu (55 Szczepaniak).