I liga piłkarska: Miedź Legnica zagra z Flotą Świnoujście

W sobotę o godz. 17.00 Miedź podejmie Flotę Świnoujście. - Rywale mają swoje problemy, ale nie widać tego w ich grze. Dobrze bronią i wiosną stracili tylko 5 bramek. Kluczem do wygranej będzie znalezienie sposobu na rozbicie tej szczelnej defensywny - zapowiada Janusz Kudyba, trener Miedzi.
Flota wiosną wygrała 3 razy, ale też doznała 4 porażek. Jej znakiem rozpoznawczym jest bardzo dobra defensywa - "Wyspiarze" w 7 meczach stracili tylko 5 bramek.

- Zapowiada się ciężki mecz. W obronie mają bardzo doświadczonych zawodników. Nie możemy ich lekceważyć - mówi trener Kudyba.

Sam ma ból głowy z powodu problemów kadrowych. Od dłuższego czasu kontuzjowani są Mariusz Zasada i Daniel Feruga, za kartki będą pauzować Adrian Cierpka i Kevin Lafrance, a nie w pełni sił jest Adrian Mrowiec. Z rywalizacji o miejsce w składzie na sobotni mecz wypadł też Jakub Chrzanowski, który mocno skręcił nogę podczas środkowego treningu.

- Jest kilka znaków zapytania, jeśli chodzi o wyjściowy skład. Z drugiej strony takie sytuacje zawsze są szansą dla zmienników - tłumaczy szkoleniowiec Miedzi.

Sobotni pojedynek będzie ciekawy także ze względu na osoby trenerów. Flotę prowadzi doświadczony Romuald Szukiełowicz, który w przeszłości był trenerem Janusza Kudyby.

- Rzeczywiście, spotkaliśmy się chyba w 1995 roku w Śląsku Wrocław. Znam go dobrze i uważam, że we Flocie wykonuje dobrą robotę - mówi Kudyba.

Podczas meczu z Flotą na Stadionie im. Orła Białego odbędą się działania w ramach akcji "Pełen Dostęp - Pełen Football", czyli święto kibiców niepełnosprawnych. W ramach akcji kibice niepełnosprawni m.in. utworzą eskortę piłkarzy podczas prezentacji i oficjalnie zostanie zaprezentowany Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedzi. Miedź udostępni darmowe wejściówki na ten mecz dla kibiców niepełnosprawnych.