I liga piłkarska: Miedź Legnica na wyjeździe zagra z Chojniczanką

W niedzielę 3 maja o godz. 17.00 Miedź zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. - Po wysokiej wygranej z Flotą zespół jest bardzo dobrze, ofensywnie nastawiony. Mimo to będą zmiany w składzie - zapowiada Janusz Kudyba, trener Miedzi.
Trenera Miedzi najbardziej cieszy ofensywna gra zespołu, który wiosną strzela najwięcej bramek w I lidze.

- W tym elemencie zawsze byłem pazerny (śmiech). Najpierw jako piłkarz, a teraz także jako trener. Cały czas wpajam zawodnikom, że bez względu na wynik czy fazę meczu musimy dążyć do strzelania kolejnych bramek - wyjaśnia Kudyba.

Mimo dobrej gry przeciwko Flocie szkoleniowiec Miedzi zapowiada kosmetyczne zmiany w składzie i walkę o trzy punkty. - Czeka nas trudny mecz. Chojniczankę charakteryzuje duża dyscyplina w defensywie. W ataku też mają kilku zawodników, jak choćby Mikołajczak, Gancarczyk czy Grzelak, którzy indywidualnymi umiejętnościami są w stanie rozstrzygnąć losy meczu. Dlatego kluczem do wygranej jest koncentracja w obronie na wysokim poziomie - dodaje trener Miedzianki.

Chojniczanka w bieżącym sezonie spisuje się bardzo dobrze i z 37 punktami zajmuje 8. miejsce w tabeli I ligi. Miedź ma o punkt mniej i w przypadku wygranej przeskoczy rywali w tabeli, ale nie będzie to łatwe, bo w ośmiu wiosennych meczach podopieczni Mariusza Pawlaka tylko raz schodzili z boiska pokonani - w ostatniej kolejce przegrali z Widzewem w Byczynie 0:1. Najskuteczniejszym piłkarzem ekipy z Chojnic jest Tomasz Mikołajczak, który w tym sezonie ma na koncie już 11 bramek.