Piłkarze Ślęzy Wrocław nie mają gdzie zagrać finałowego meczu Pucharu Polski

Ślęza nie zagra okręgowego finału Pucharu Polski, gdyż nie ma swojego stadionu
W środę 13 maja zaplanowano finałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski z udziałem Ślęzy Wrocław i Foto-Higieny Gać. Regulamin stanowi, że obowiązek, a jednocześnie przywilej bycia gospodarzem przypada drużynie, która jest na wyższym miejscu w tabeli - w tym przypadku Ślęzie. Jednak spotkanie nie odbędzie się we Wrocławiu, bo klub nie posiada własnego obiektu.

Mecze w ramach rozgrywek trzeciej ligi piłkarze Ślęzy rozgrywają na stadionie przy ul. Oporowskiej. Jest to możliwe dzięki współpracy z gospodarzem obiektu - klubem WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie finałowe Okręgowego Pucharu Polski Ślęza chciała rozegrać na Oporowskiej, jednak ze względu na zły stan murawy boiska i podjęte prace naprawcze jest to niemożliwe.

To kolejna sytuacja, w której Ślęza cierpi z powodu braku własnego obiektu. Najstarszy wrocławski klub ubiega się takowy od trzech lat. Mimo zapewnień przedstawicieli urzędu miejskiego, klub do dziś nie doczekał się przekazania terenów pod budowę własnego ośrodka treningowego wraz ze stadionem.

Ślęza była również wielokrotnie zapewniana, że wyremontowany zostanie inny wrocławski stadion - na przykład Polaru, na którym klub mógłby tymczasowo rozgrywać mecze. Jednak nadal niepodjęte zostały żadne prace.