Babatunde Aiyegbusi oraz gracze Panthers Wrocław promują X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Sławny Babatunde Aiyegbusi promował X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, w którym 11 lipca na Stadionie Miejskim zagrają Panthers Wrocław z Seahawks Gdynia.
W sobotę, 11 lipca, na Stadionie Wrocław zostanie rozegrany X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego - zagrają w nim obrońcy tytułu mistrzowskiego Seahawks Gdynia oraz wicemistrzowie Panthers Wrocław.

Od piątku do niedzieli na wrocławskim pl. Solnym przeprowadzane są imprezy promujące finałowy mecz. Na placu powstało boisko do futbolu amerykańskiego, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Panthers Wrocław.

Impreza rozpoczęła się w piątek od pokazowego treningu z udziałem juniorów Panthers Wrocław, którzy dwa tygodnie temu zdobyli mistrzostwo Polski. Po nich prezentowały się Wild Cats Cheerleaders. Były pokazy tańca, które będziemy mogli podziwiać także w trakcie X SuperFinału. Później seniorzy "Panter" tydzień przed bitwą o mistrzostwo Topligi zachęcali wszystkich kibiców do nauki gry w futbol i przeprowadzali konkursy.

Natomiast w sobotę na pl. Solnym pojawił się Babatunde Aiyegbusi, najsławniejszy obecnie Polak grający w futbol amerykański, były zawodnik The Crew Wrocław i Giants Wrocław. Przeprowadził on trening z juniorami i oczywiście promował mecz finałowy, zaplanowany na 11 lipca. Babatunde Aiyegbusi został w marcu zawodnikiem Minnesota Vikings, zespołu z najsławniejszej na świecie ligi NFL.

Podczas sobotniej imprezy Babatunde Aiyegbusi został ambasadorem igrzysk World Games 2017. Specjalny dyplom otrzymał z rąk wiceprezydenta Wrocławia Wojciecha Adamskiego.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność, że będę mógł promować wrocławskie Igrzyska World Games - powiedział Aiyegbusi po wręczeniu mu tytułu ambasadora.

A bliżej poznać wrocławskie "Pantery" i zasady futbolu amerykańskiego będzie można jeszcze w niedzielę. Atrakcje na pl. Solnym potrwają do godziny 21. Impreza wypełniona będzie muzyką, pokazami gry, tańcem, promującymi X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

- Jesteśmy dumni, że to właśnie we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowy X SuperFinał i że kolejny raz możemy pokazać, w jak ciekawy i efektowny sposób można promować sport i zachęcać wszystkich do kibicowania oraz aktywności fizycznej. Futbol amerykański to wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin - mówi Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław.