Piłkarze ręczni Śląska rozpoczęli przygotowania do sezonu

Trzech nowych zawodników pojawiło się na pierwszym treningu piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław.
Drużyna pod okiem trenerów Piotra Przybeckiego i Daniela Grobelnego rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W pierwszych zajęciach uczestniczyli trzej nowi gracze: Jakub Łucak, Bartosz Witkowski i Krzysztof Szczecina.

- Jakub Łucak to zawodnik, który pokazał się już w reprezentacji Polski. Jeśli jest w formie, to jest jednym z najlepszych szczypiornistów na swojej pozycji w kraju. Jest po ciężkiej kontuzji i tu, we Wrocławiu, będzie miał szansę na odbudowanie się. Bartek Witkowski to twardziel. Potrafi grać świetnie w defensywie. Będziemy z niego także korzystać w ataku. Krzysztof Szczecina to gracz młodego pokolenia. Wyróżniał się w poprzednim sezonie. Będzie mieć swoje szanse - mówi trener Śląska Piotr Przybecki.

Łucak został wypożyczony z Vive Kielce.

- Przyszedłem tu przede wszystkim po to, żeby grać. Chcę odbudować formę i wrócić do jak najwyższej dyspozycji. Zostałem wypożyczony do Śląska na rok i w tym czasie zrobię wszystko, by drużyna grała jak najlepiej i wygrywała. Z moim zdrowiem jest już wszystko dobrze. Nie mogę się już doczekać treningów typowo piłkarskich. Biegania z piłką i rzucania na bramkę. Za tym tęsknię najbardziej - podkreśla Łucak.

Z kolei Bartosz Witkowski jest kołowym. Ostatnio bronił barw Chrobrego Głogów. Krzysztof Szczecina to bramkarz, który w poprzednim sezonie grał w drużynie Gaz-System Pogoń Szczecin.

Klub podpisał także umowę z Mateuszem Przybylskim. Zawodnik ostatnio występował w Niemczech.

Negocjacje z kilkoma zawodnikami są zaawansowane.

Ważne kontrakty ze Śląskiem mają także: Rafał Krupa, Bartłomiej Koprowski, Michał Adamuszek i Bartłomiej Wróblewski.

Przez najbliższe dni piłkarze ręczni Śląska będą trenować we Wrocławiu. Po pracy nad siłą i kondycją przyjdzie czas na zgranie zespołu, czyli mecze i turnieje towarzyskie. Pierwsze sparingi pod koniec sierpnia.