I liga piłkarska: Kolejny fatalny występ Miedzi Legnica

W 13. kolejce I ligi Miedź przegrała w Nowym Sączu z Sandecją 2:3, decydującego gola tracąc w ostatniej akcji doliczonego czasu gry.
Miedź nadal zawodzi. Zespół miał grać o awans do ekstraklasy, a na razie broni się przed degradacją do II ligi.

Szczególnie emocjonujące były ostatnie minuty gry. W 84. min gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1, kiedy Szarek głową trafił do siatki. W 90. minucie meczu sprytnym strzałem przy słupku wyrównał Adrian Łuszkiewicz. Potem legniczanie nadziali się na kontrę, którą celnym strzałem wykończył Małkowski i dał gospodarzom zwycięstwo.

- Gospodarze szczęśliwe wygrali. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach - mówił trener Miedzi Ryszard Tarasiewicz.

Po 13. kolejkach Miedź ma tylko 14 punktów i zajmuje dopiero 16., spadkowe miejsce w tabeli. Liderem jest Wisła Płock - 25 pkt.

SANDECJA NOWY SĄCZ - MIEDŹ LEGNICA 3:2 (1:1)

Bramki: Szczepański (11), Szarek (84), Małkowski (90+3) oraz Daniel (17), Łuszkiewicz (90+1).

MIEDŹ: Smug - Garuch, Stasiak, Midzierski, Daniel, Cierpka, Kakoko, Gancarczyk (75 Łuszkiewicz), Garguła (46 Marquitos), Łobodziński, Ślusarski (62 Labukas).