Pokibicuj w zawodach Odra River Cup

Rywalizacja wioślarskich ósemek, wyścigi smoczych łodzi, piknik, koncerty i otwarcie nowego bulwaru, to najważniejsze atrakcje Odra River Cup. Impreza rozpocznie się w sobotnie południe na Bulwarze Politechniki. 
W tym roku w zawodach rywalizować będzie czternaście zespołów z Polski i Europy, w tym drużyny akademickie z Hiszpanii i Czech. Tradycyjnie w osobnym wyścigu zmierzą się ósemki Politechniki i Uniwersytetu (godz. 19.30).

Jedną z nowości będzie start aż sześciu osad kobiecych. Początek biegów finałowych zaplanowano w sobotę na godz. 16.00. 

Rozpoczęcie międzynarodowych regat Odra River Cup poprzedzi uroczyste otwarcie Bulwaru Politechniki Wrocławskiej (naprzeciw gmachu głównego Politechniki przy Wybrzeżu Wyspiańskiego), które zaplanowano na godz. 12.

Remont bulwaru trwał od sierpnia 2015 r. W ramach inwestycji wzmocniono nabrzeże, zbudowano nowe pomosty, ścieżki i boiska do siatkówki plażowej, zamontowano także nowe oświetlenie i ławki. 

W programie sobotniej imprezy, oprócz zawodów sportowych, znalazły się także rejsy statkiem, pokaz sztucznych ogni oraz koncerty. Na scenie wystąpią m.in. zespół The Lottery, Alicja Janosz oraz Mesajah & Riddim Bandits. 

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym. Studenci szykują dla dzieci m.in. kosmiczną wioskę, w której będzie można zbudować łazika marsjańskiego napędzanego balonem lub gumką recepturką, skonstruować wystrzałową rakietę czy ułożyć planety Układu Słonecznego. 

W trakcie imprezy zbierane będą środki na leczenie Małgorzaty Skalskiej - studentki Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, aktywnej siatkarki PWr, u której zdiagnozowano złośliwy nowotwór. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni o godz. 21.45.