Można zapisywać się do zawodów Red Bull Wiosłem po Odrze

Rozpoczęła się rejestracja do zawodów kajakarskich Red Bull Wiosłem po Odrze, które 1 października odbędą się po raz trzeci we Wrocławiu.
Do wielkiego wyścigu Red Bull Wiosłem po Odrze stanie nawet 150 dwuosobowych drużyn. Aby wystartować w imprezie należy mieć ukończone 16 lat oraz zarejestrować się na stronie www.redbull.com/wioslempoodrze.

Zawody są otwarte zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Opłata startowa wynosi 30 zł i jest w niej uwzględniony sprzęt: - dwuosobowe kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne, a także koszulki.

Kajaki wystartują z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego. Na trasę regat składającą się z 3 pętli o długości około 4,3 km każda. Na każdym okrążeniu znajduje się sześć mostów, pod którymi zawodnicy przepłyną dwukrotnie - z nurtem rzeki i pod prąd. To mosty: Pokoju, Grunwaldzki, Oławski, Kładka na Groblę, Tumski i Młyński. Każdy z nich będzie stanowił punkt kontrolny, na którym po pokonaniu pierwszego okrążenia, zgodnie z systemem australijskim, będą odpadać najwolniejsi.