Sport.pl

Wylicytuj koszulkę meczową Śląska i wesprzyj szczytną akcję

Piłkarski Śląsk włączył się w pomoc dla chorego Krystiana Rudnickiego. W ramach #AkcjaReakcja można wylicytować meczową koszulkę wrocławskiego klubu.
Krystian Rudnicki jest bramkarzem, a w swojej karierze był zawodnikiem MKS-u Kluczbork, GKS-u Katowice i Pogoni Szczecin. Zadebiutował nawet w juniorskiej reprezentacji Polski. Niestety, piłkarski rozwój i poświęcenie się temu, co kocha, blokuje choroba.

Krystian cierpi na anemię aplastyczną. Młody piłkarz przeszedł już nawet terapię specjalną metodą białka króliczego ATG. Niestety, nie przyniosła ona spodziewanych skutków. Niezbędny był przeszczep szpiku.

Po pokonaniu choroby Krystian pragnie powrócić do piłki nożnej i między słupki bramki. To będzie możliwe wyłącznie dzięki kosztownej rehabilitacji. W zbiórkę pieniędzy nad ten wielki cel włączyły się liczne kluby Lotto Ekstraklasy, 1. ligi i lig zagranicznych oraz tacy zawodnicy jak Mariusz Stępiński, Patryk Lipski i Waldemar Sobota, mistrz Polski w barwach Śląska. Do #AkcjaReakcja dołączyli również piłkarze klub z Oporowskiej. WKS przekazał na licytację meczową koszulkę z obecnego sezonu.

Licytacja meczowej koszulki Śląska TUTAJ.

Więcej o: