Sport.pl

Prezydent MKOL Thomas Bach przyjedzie do Wrocławia na World Games 2017

Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach ma się pojawić we Wrocławiu na oficjalnym otwarciu The World Games 2017.
Niemiec Thomas Bach to jedna z najbardziej znanych postaci światowego sportu - prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Niedawno w Dosze w Katarze Bach spotkał się z prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzejem Kraśnickim. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy PKOl z MKOl oraz o wizycie Bacha w Polsce w związku z Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.

- Prezydent Bach zapewnił, że jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, przyjedzie do Wrocławia na otwarcie The World Games 2017. Bach ma przebywać we Wrocławiu przez pierwsze dwa dni imprezy - podkreśla Kacper Cecota, rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego The World Games.

Przypomnijmy: Igrzyska Sportów Nieolimpijskich rozgrywane będą we Wrocławiu od 20 do 30 lipca przyszłego roku. Na zawody przyjedzie ponad 4 tys. sportowców z około 100 krajów. W czasie The World Games 2017 rywalizacja prowadzona będzie w 31 dyscyplinach.

Cztery z nich zostały wybrane w głosowaniu przez mieszkańców miasta. Wrocławianie postawili na żużel, futbol amerykański, kick-boxing oraz ergometr wioślarski. Pod kątem The World Games 2017 remontowany jest właśnie Stadion Olimpijski i całkowicie przebudowywany kompleks basenowy przy ul. Wejherowskiej. Natomiast w parku Tysiąclecia powstaje nowy tor rolkarski.