Prezydent MKOL Thomas Bach przyjedzie do Wrocławia na World Games 2017

Prezydent MKOl-u Thomas Bach

Prezydent MKOl-u Thomas Bach (ERIC GAILLARD/REUTERS)

Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach ma się pojawić we Wrocławiu na oficjalnym otwarciu The World Games 2017.
Niemiec Thomas Bach to jedna z najbardziej znanych postaci światowego sportu - prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Niedawno w Dosze w Katarze Bach spotkał się z prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzejem Kraśnickim. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy PKOl z MKOl oraz o wizycie Bacha w Polsce w związku z Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.

- Prezydent Bach zapewnił, że jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, przyjedzie do Wrocławia na otwarcie The World Games 2017. Bach ma przebywać we Wrocławiu przez pierwsze dwa dni imprezy - podkreśla Kacper Cecota, rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego The World Games.

Przypomnijmy: Igrzyska Sportów Nieolimpijskich rozgrywane będą we Wrocławiu od 20 do 30 lipca przyszłego roku. Na zawody przyjedzie ponad 4 tys. sportowców z około 100 krajów. W czasie The World Games 2017 rywalizacja prowadzona będzie w 31 dyscyplinach.

Cztery z nich zostały wybrane w głosowaniu przez mieszkańców miasta. Wrocławianie postawili na żużel, futbol amerykański, kick-boxing oraz ergometr wioślarski. Pod kątem The World Games 2017 remontowany jest właśnie Stadion Olimpijski i całkowicie przebudowywany kompleks basenowy przy ul. Wejherowskiej. Natomiast w parku Tysiąclecia powstaje nowy tor rolkarski.