Sport.pl

Wkrótce ruszają zapisy do wrocławskiego półmaratonu i maratonu

Zapisy do 5. Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz 35. PKO Wrocław Maratonu ruszają już 1 stycznia. Wszystko wskazuje, że zainteresowanie obydwoma biegami będzie ogromne.
Start 5. Nocnego Wrocław Półmaratonu zaplanowano na 17 czerwca 2017 r., natomiast 35. PKO Wrocław Maraton zostanie rozegrany 10 września przyszłego roku. Podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowano o najważniejszych szczegółach przygotowań

Zapisy w Nowy Rok

Zapisy do 5. Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz 35. PKO Wrocław Maratonu rozpoczną się 1 stycznia. Tak jak w minionych latach zapisywać się można przez strony www.wroclawmaraton.pl www.pol.wroclawmaraton.pl

Wrocławski półmaraton jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce. W tym roku zainteresowanie biegiem było ogromne - przygotowane 9 tys. pakietów startowych sprzedano w niewiele ponad trzy miesiące. Później powiększono limit do rekordowych 10 tysięcy osób, a dodatkowe 1000 miejsc rozeszło się w ciągu niecałej godziny. Na przyszłą edycję zawodów limit uczestników wynosi 11 tys. uczestników.

Nocny Półmaraton Wrocław z roku na rok jest coraz bardziej rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jego wyjątkowość polega na tym, że łączy bieg z poznawaniem miasta. Trasa celowo poprowadzona jest przez interesujące miejsca Wrocławia, mające swój wyjątkowy klimat - okolice Rynku czy Ostrowa Tumskiego. Oczywiście niezwykle ważna jest sceneria - bieg rozpocznie się o godz. 22, więc całą trasę uczestnicy pokonają wieczorem, nocą, gdy oświetlone miasto jest szczególnie efektowne. A start - do obu biegów - odbędzie się tradycyjnie z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego.

Film i muzyka filmowa

Wzorem minionych lat utworzona zostanie tzw. grupa turystyczna, w której kilkuset uczestników nie nastawia się na uzyskanie jak najlepszego czasu i bicie rekordu. Interesuje ich przede wszystkim opowieść o najciekawszych faktach z dziejów Wrocławia oraz o zabytkach miasta przekazywana na żywo przez pacemakera-przewodnika.

Nocny Wrocław Półmaraton będzie kontynuował tradycję z poprzednich biegów, podczas których imprezie sportowej towarzyszyły wydarzenia kulturalne. Rok temu zawodnicy podziwiali finał programu "Mosty", a uczestnicy 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu mieli okazję posłuchać na żywo muzyki klasycznej granej przez niewielkie, kilkuosobowe zespoły. W przyszłym roku motywem przewodnim półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska będzie film i muzyka filmowa. Wzdłuż trasy odtwarzane będą znane z kinowych ekranów kompozycje, a dla widzów i zawodników przygotowane zostanie kino plenerowe.

Finisz na Olimpijskim

W 2017 roku 5. Nocny Wrocław Półmaraton będzie wyjątkowy z innego powodu - finisz zawodników przewidziano na bieżni Stadionu Olimpijskiego, na trybunach którego zasiądą kibice. Transmisja z trasy będzie wyświetlana na siedmiu monitorach, a ceremonia rozdania nagród w najważniejszych klasyfikacjach odbędzie się na murawie stadionu

Warto natomiast podkreślić, że w ramach 35. PKO Wrocław Maratonu rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Masters w maratonie. Dzięki porozumieniu z European Masters Athletics oraz Polskim Związkiem Weteranów Lekkiej Atletyki każdy zawodnik, który ukończył 35. rok życia, będzie mógł wziąć udział w mistrzostwach i zostać sklasyfikowanym wśród najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Podczas piątkowej konferencji prasowej kontrakt w tej kwestii podpisali dyrektor Wojciech Gęstwa oraz Kurt Kasche, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Masters.

Więcej na stronach www.wroclawmaraton.pl www.pol.wroclawmaraton.pl