Janukiewicz przechodzi do Zagłębia Lubin

Piłka nożna. Radosław Janukiewicz będzie w rundzie wiosennej reprezentował barwy Zagłębia Lubin. Bramkarz zostanie wypożyczony ze Śląska na pół roku
Wypożyczenie Radosława Janukiewicza do końca sezonu do Zagłębia Lubin definitywnie rozstrzygnęło kwestię odejścia piłkarza ze Śląska Wrocław. Za pół roku bowiem bramkarzowi kończy się kontrakt z klubem z Oporowskiej i będzie wolnym graczem.

- Jeszcze nie jest przesądzone, że trafię do Zagłębia. Zobaczymy - zaznacza na początku rozmowy sam piłkarz.

Nieco później jednak stwierdza: - Zdaję sobie sprawę, że w Zagłębiu jest duża konkurencja w bramce, ale będę walczył o miejsce w podstawowej jedenastce. Idę tam z myślą, że będę grał. Gdyby się nie udało, to i tak lepiej trenować z zespołem z ekstraklasy niż z rezerwami Śląska.

Rozmowy między działaczami Śląska a Janukiewiczem w sprawie przedłużenia kontraktu zaczęły się jeszcze przed sezonem. Zimą temat powrócił, ale obie strony nie mogły dojść do porozumienia. Ponieważ piłkarz nie chciał przedłużyć umowy, został odsunięty od pierwszego zespołu i nie pojechał na obóz do Zieleńca. To niemal przesądzało, że jeżeli bramkarz nie znajdzie sobie nowego klubu, wiosną będzie występował w rezerwach Śląska w czwartej lidze.

Wychowanek Śląska zaczął poszukiwania nowego zespołu. Był na testach w GKS-ie Bełchatów, ale teraz wszystko wskazuje, że będzie grał w Lubinie.

- Nie porozumieliśmy się jeszcze w formie pisemnej, nic nie zostało podpisane, ale jeżeli nic się nie wydarzy, to Radek będzie przez najbliższe pół roku piłkarzem Zagłębia Lubin. Wszystko zostało ustalone i trzeba to tylko sformalizować - krótko komentuje sytuację prezes Śląska Antoni Kordos.

Tymczasem trener Śląska Ryszard Tarasiewicz po sobotnim sparingu z Orlętami Radzyń Podlaski w Dzierżoniowie ogłosił kadrę, która pojedzie na obóz na Cypr (wylot 15 lutego). We Wrocławiu pozostaną powracający na boisko po ciężkich kontuzjach Jakub Małecki i Krzysztof Szewczyk oraz narzekający na uraz mięśnia Robert Rosiński. Pojadą za to Piotr Kluzek oraz Adam Marciniak. Ten drugi porozumiał się już w sprawie indywidualnego kontraktu ze Śląskiem i teraz wrocławianie muszą dogadać się z Górnikiem Zabrze w sprawie kwoty za wypożyczenie. Jak do tej pory rozbieżności między tym, co oferował Śląsk, a oczekiwaniami Górnika były duże, ale mimo wszystko jest spora szansa, że kluby się porozumieją.

Trenerzy Śląska wierzą, że na Cypr dojedzie jeszcze dwóch piłkarzy z ekstraklasy. Jednym z nich miałby być Piotr Celeban z Korony, o którego wrocławianie cały czas zabiegają. Upadła natomiast definitywnie sprawa sprowadzenia Remigiusza Sobocińskiego z Jagiellonii Białystok. Wiosną w Śląsku nie zagra także Remigiusz Jezierski, który najprawdopodobniej w ogóle wiosną nie wybiegnie już na boisko. Napastnik Ruchu podczas obozu w Turcji doznał kontuzji kolana. Wstępne diagnozy mówią o zerwanych wiązadłach kolanowych.

KADRA ŚLĄSKA NA CYPR

bramkarze:

Andrzej Olszewski

Wojciech Kaczmarek

obrońcy:

Petr Pokorny

Andrzej Ignasiak

Zbigniew Wójcik

Krzysztof Wołczek

Tadeusz Socha

Vladimir Ćap

Adam Marciniak

pomocnicy:

Edwin Frey

Dariusz Sztylka

Sebastian Dudek

Wojciech Górski

Łukasz Tymiński

Krzysztof Kaczmarek

Janusz Gancarczyk

Marek Gancarczyk

Tomasz Szewczuk

Patryk Klofik

Krzysztof Ostrowski

napastnicy:

Piotr Kluzek

Benjamin Imeh

Krzysztof Ulatowski

Przemysław Łudziński