Grzelak chce grać w Zagłębiu Lubin

Drużyna KGHM Zagłębia wróciła w środę z obozu w niemieckim Barsinghausen. Klub poinformował także, że swoją ofertę przysłał do Lubina były napastnik warszawskiej Legii Bartłomiej Grzelak.
Zawodnik ten w klubie z Łazienkowskiej występował przez ostatnie cztery lata. W barwach Legii napastnik zagrał w 48 meczach i zdobył 11 bramek. Jego największym problemem był jednak fakt, że w stolicy przez większość czasu leczył się z powodu rozmaitych kontuzji. Co ciekawe, Legia rywalizację o Grzelaka wygrała... właśnie z Zagłębiem. Do klubu z Lubina tego zawodnika chciał bowiem ściągnąć trener Czesław Michniewicz, a rozmowy o kontrakcie były już na bardzo zaawansowanym poziomie. Wówczas Grzelak wybrał jednak Warszawę, a teraz sam zgłosił się do "Miedziowych". - Jego menedżer przysłał nam ofertę, ale to, czy Grzelak trafi do klubu, zależy od opinii sztabu szkoleniowego. Jeżeli trenerzy uznają, że ten napastnik będzie wzmocnieniem drużyny, to wówczas zarząd podejmie rozmowy z menedżerem zawodnika w sprawie jego pozyskania - mówi rzecznik prasowy klubu Wacław Wachnik.

Główny głos w tej kwestii należał będzie do trenera Marka Bajora, który wkrótce ma powrócić do pracy z lubińskim zespołem. Przypomnijmy, że Bajor z powodu rodzinnej tragedii nie pojechał na obóz Zagłębia do niemieckiego Barsinghausen. Jego drużyna ze zgrupowania wróciła w środę. Wcześniej lubinianie rozegrali sparing z zespołem z Arabii Saudyjskiej Al - Khubar. Zagłębie spotkanie zremisowało, a gola dla niego strzelił Fernando Dinis. Warto przypomnieć, że był to już drugi pojedynek tych zespołów, bo poprzedniego dnia to Polacy zwyciężyli 2:1.

Już w piątek o godz. 17 w Cuprum Arenie w Lubinie ekipa Zagłębia zaprezentuje się swoim kibicom przed nadchodzącym sezonem ekstraklasy. Przypomnijmy, że "Miedziowi" rozgrywki rozpoczną 7 sierpnia wyjazdowym meczem z Koroną Kielce.

KGHM Zagłębie Lubin - Al - Khubar 1:1

Bramka dla Zagłębia: Fernando Dinis (53.)

Zagłębie Lubin: Forenc -Kocot, Reina, Kapias, Dinis - M. Bartczak, Hanzel, Dąbrowski -Błąd, Woźniak, Rakowski.