Sparingowy maraton Śląska i Zagłębia

Przygotowujące się do rundy rewanżowej drużyny Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin rozegrały w środę po dwa sparingi.
W swoim pierwszym środowym spotkaniu Śląsk zremisował z beniaminkiem I ligi Górnikiem Polkowice 1:1. Po pierwszej połowie to ekipa z Polkowic miała więcej powodów do radości, bowiem na przerwę schodziła, prowadząc 1:0. Bramkę na wagę remisu dla Śląska w 84. minucie spotkania zdobył Remigiusz Jezierski, który dobił piłkę po strzale z rzutu wolnego Dawida Abramowicza.

Trener Orest Lenczyk w spotkaniu przeciwko Górnikowi dał szansę gry czterem zawodnikom z Młodej Ekstraklasy: Robertowi Menzlowi, Michałowi Nowakowi, Arturowi Bednarczykowi i Krzysztofowi Michalskiemu.

W drugim meczu Śląsk pokonał trzecioligowego Chrobrego Głogów 1:0. Wrocławianie mogli to spotkanie wygrać znacznie wyżej, ale w dobrych sytuacjach szczęścia zabrakło Sotiroviciowi, Sobocie, Mili i Gikiewiczowi. Zwycięskiego gola dla wrocławian zdobył w drugiej połowie Rok Elsner. Dla pozyskanego tej zimy Słoweńca była to pierwsza bramka w barwach Śląska.

Oba spotkania odbyły się w Głogowie.

Ze zmiennym szczęściem w środę rywalizowało Zagłębie Lubin. W pierwszym meczu drużyna Marka Bajora pokonała II-ligowe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce, a gola na wagę zwycięstwa w 88. minucie zdobył Adrian Rakowski.

Z kolei w drugim meczu minimalnie lepszy od Zagłębia okazał się GKS Katowice, który wygrał po bramce Przemysława Pitrego 1:0.

Oba mecze rozegrane zostały w Dzierżoniowie.

Górnik Polkowice - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Tumicz (33.), 1:1 - Jezierski (84.). Górnik: Szymański (46. Jarosiński) - Janus (46. Kokoszka), Chyła, Pokorny, Opałacz (46. Oleksy) - Szuprytowski (46. Piotrowski), Wacławczyk (46. Soboń), Ocholeche (46. Salamoński), Piątkowski (46. Bancewicz), Ałdaś (46. Sierpina) - Tumicz (73. Piątkowski). Śląsk: R. Gikiewicz - Gancarczyk, Menzel, Pawelec, Abramowicz - Więzik, Szewczuk, Nowak, Ćwielong (75. Bednarczyk), Madej (65. Michalski) - Jezierski.

Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 0:1

Bramka: 0:1 - Elsner (65.).

Śląsk: Kelemen - Socha, Sztylka, Fojut, Spahić - Sobota (85. Bednarczyk), Elsner, Kaźmierczak, Mila (74. Michalski) - Ł. Gikiewicz, Sotirović.

Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - Lachowski (7.), 1:1 - Traore (59.), 2:1 - Rakowski (88.).

Zagłębie Lubin: Forenc - Kocot, Bartków, Horváth, Nhamoinesu (46. Rakowski) - Rakels, Dąbrowski, Ekwueme, Wilczek, Błąd (46. Traore) - Kędziora.

Zagłębie Lubin - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Pitry (61.).

Zagłębie: Isailović (46. Ptak) - Rymaniak, Kapias, Stasiak, Dinis - M. Bartczak, Hanzel - Abwo (55. Bryła), Woźniak, Osmanagić - Djokić.