Trener Lenczyk podał kadrę na zgrupowanie do Spały

Na pierwsze tegoroczne zgrupowanie do Spały trener Orest Lenczyk zabierze 27 zawodników. W kadrze zabrakło miejsca dla Krzysztofa Żukowskiego, Przemysława Szuszkiewicza i Alexandre, którzy wkrótce zostaną wypożyczeni do innych klubów.
Żyj sportem razem z nami, jesteśmy także na Facebooku - wroclaw.sport.pl>

W zespole, który w czwartek rano wyjedzie do Spały nie ma także Antoniego Łukasiewicza, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu oraz Tomasza Szewczuka, który trenuje z zespołem Młodej Ekstraklasy. Obu wspomnianym graczom w czerwcu wygasają umowy i jeżeli znajdą się na nich chętni, to Śląsk nie będzie robił im problemów i pozwoli odejść już teraz. Łukasiewicz nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. Pomocnikiem zainteresowane jest Podbeskidzie Bielsko-Biała, ŁKS Łódź i Górnik Zabrze.

Do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich trener Orest Lenczyk zabierze także trzech zawodników Młodego Śląska: Dawida Abramowicza, Roberta Menzla i Marcina Staszewskiego. Do Spały pojedzie także nowy bramkarz Damian Karczmarczyk, którego Śląsk wypożyczył z IV-ligowego GKP Targówka. Ten zaledwie 17-letni zawodnik z wrocławskim zespołem podpisze wkrótce półroczny kontrakt, w którym znajdzie się opcja transferu definitywnego.

W Spale piłkarze lidera T-Mobile Ekstraklasy będą trenować do 21 stycznia. W tym czasie będą pracować głównie nad motoryką. W drodze powrotnej do Wrocławia zespół zatrzyma się w Kluczborku, gdzie w pierwszym tegorocznym sparingu zmierzy się z wiceliderem I ligi Termalicą Bruk-Bet Niecieczą.

Kadra Śląska na zgrupowanie w Spale:

Bramkarze: Rafał Gikiewicz, Damian Karczmarczyk, Marian Kelemen.

Obrońcy: Dawid Abramowicz, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Dariusz Pietrasiak, Tadeusz Socha, Amir Spahić, Marek Wasiluk, Krzysztof Wołczek.

Pomocnicy: Mateusz Cetnarski, Piotr Ćwielong, Sebastian Dudek, Rok Elsner, Marek Gancarczyk, Przemysław Kaźmierczak, Łukasz Madej, Robert Menzel, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka.

Napastnicy: Cristian Diaz, Łukasz Gikiewicz, Marcin Staszewski, Johan Voskamp.