Transfery. Obrońca Śląska przechodzi do Celticu

Defensor Śląska Wrocław Jarosław Fojut podpisał przedwstępną umowę ze Celtikiem Glasgow. Zawodnik zmieni klub na podstawie prawa Bosmana - piłkarzem wielokrotnego mistrza Szkocji zostanie jednak dopiero latem.
24-letni obrońca ma wciąż ważną umowę w Śląsku, jednak wygasa ona 30 czerwca tego roku. On i Celtic wykorzystali jednak prawo Bosmana, które pozwala zawrzeć porozumienie jeszcze w trakcie obowiązywania obecnego kontraktu.

Umowa Fojuta w Celticu ma obowiązywać przez trzy lata. Kluby mogą jednak dojść do porozumienia jeszcze w styczniowym okienku transferowym - wówczas Śląsk zarobiłby jeszcze na sprzedaży piłkarza.

Nie będzie to pierwsza zagraniczna przygoda obrońcy - w 2004 r. jako 16-latek trafił do angielskiego Boltonu Wanderers, gdzie spędził pięć lat. Został tam nawet kapitanem drużyny rezerw. Później był wypożyczany do dwóch mniejszych angielskich zespołów, by w lutym 2009 trafić do Śląska. Obecnie jest jego podstawowym obrońcą.

Bardzo zadowolony z zakontraktowania nowego obrońcy jest menedżer "The Bhoys" Neil Lennon, który w rozmowie z oficjalną witryną klubu przyznał, że takiego piłkarza jak on szukał od dłuższego czasu.

- Grałem przeciwko niemu w barwach Nottingham, gdy był na wypożyczeniu w Luton. Później często się zastanawiałem, jak potoczyły się jego losy. Byłem naprawdę pod wrażeniem tego, jak gra - powiedział Lennon.

- Jest bardzo mocny, dobry technicznie, szybki i bardzo dobrze gra w powietrzu. Jest także w bardzo dobrym wieku, miał bardzo przykrą kontuzję, która wykluczyła go w futbolu na blisko rok. Jednak wygląda na to, że teraz wrócił mocniejszy niż kiedykolwiek - dodał trener, który docenia także fakt, że Fojut zna już brytyjski futbol, więc dostosowanie się do rygorystycznych realiów szkockiego futbolu nie powinno mu zająć dużo czasu.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl »