Szkockie media: Celtic nie będzie się spieszył z transferem Fojuta

Celtic nie ma planów, by sprowadzić Jarosława Fojuta jeszcze zimą - twierdzi szkocki ? Evening Times?. Według gazety, menedżer Neil Lennon ma wystarczające bogactwo w defensywie i nie potrzebuje 25 -letniego obrońcy Śląska już teraz.
Fojut trzyletni kontrakt z ekipą 42-krotnego mistrza Szkocji podpisał we wtorek. Do Glasgow piłkarz miałby przejść jednak dopiero po sezonie, a wówczas Celtic nie musiałby za niego płacić Śląskowi ani grosza. We Wrocławiu wszyscy zastanawiają się więc czy drużyna "The Bhoys" nie zdecyduje się na transfer zawodnika już teraz. Wówczas, z jednej strony ekipa lidera T-Mobile Ekstraklasy by się osłabiła, ale z drugiej klub przynajmniej zarobiłby na sprzedaży Fojuta.

Według szkockiego "Evening Times" jest mało prawdopodobne, by Celtic chciał sprowadzić defensora już zimą. - Z Glennem Loovensem, Danielem Majstroviciem, a także Kelvinem Wilsonem, Thomasem Rognem i Charliem Mulgrew'em trener Lennon ma w środku obrony takie bogactwo, jak nigdy wcześniej - pisze gazeta, która podkreśla, że wobec tego z transferem Fojuta Celtik spieszyć się nie musi. Dziennikarze cytują też prezesa Śląska Piotra Waśniewskiego, który mówi: -

Otrzymaliśmy od Celtiku faks z informacją, że Jarosław Fojut podpisał z klubem kontrakt od lipca. Nie było tam informacji, aby nasz partner chciał zawodnika kupić już teraz.

Jarosław Fojut samej gazecie powiedział: " Kiedy dostajesz ofertę z klubu takiego jak Celtic, to spełniają się twoje marzenia. Kiedy tylko usłyszałem, że są mną zainteresowani, wiedziałem że dojdziemy do porozumienia. Miałem dobrą ofertę ze Śląska, ale kiedy przychodzi szansa taka jak ta, to nie zastanawiasz się nad kwestiami finansowymi. We Wrocławiu wszyscy byli zaskoczeni, bo nikomu o tej ofercie nie mówiłem - stwierdził piłkarz.