Jak trener Lenczyk zareagował na transfer Fojuta do Szkocji?

Trener Lenczyk oczywiście już się śmieje i dogaduje: O, Jarek, jeszcze nie pojechałeś do tej Szkocji? Ogólnie trener zareagował jednak bardzo pozytywnie, i opowiedział mi jak poznał Jocka Steina, legendarnego szkockiego szkoleniowca, który prowadził kiedyś Celtic - pisze na swoim blogu Jarosław Fojut
Fojut trzyletni kontrakt z Celtikiem podpisał we wtorek. Wrocławski defensor zawodnikiem 42-krotnego mistrza Szkocji zostanie jednak dopiero latem, kiedy odejdzie ze Śląska za darmo. Piłkarz wciąż przebywa na zgrupowaniu lidera T-Mobile Ekstraklasy w Spale, ale mimo to znalazł czas, bo do transferu odnieść się na swoim blogu.

Fojut w najnowszej notce pisze m.in.: - O zainteresowaniu Celtiku pierwszy raz usłyszałem jakoś na przełomie listopada i grudnia. Wtedy doszło do mnie, że coś jest na rzeczy, ale jeszcze dokładnie nie wiedziałem, czy to coś konkretnego, czy nie. A że przez ostatnie pół roku słyszałem już o wielu klubach od różnych menedżerów, to jakoś specjalnie się tym nie przejmowałem - opowiada piłkarz.

Konkretne rozmowy między nim, a klubem z Glasgow rozpoczęły się na początku roku. Obie strony dość szybko się porozumiały, choć jak stwierdza Fojut, Śląsk zrobił wiele, by go zatrzymać. - Akurat kwestie finansowe nie były decydujące przy tym wyborze. Najważniejszy był Celtic. Gra dla tego klubu - podkreśla obrońca.

Jarosław Fojut dodaje także - Wydaje mi się, że najlepiej dla wszystkich stron byłoby, gdyby kluby się dogadały i gdybym odszedł już teraz. Tak - moim zdaniem - byłoby najkorzystniej dla obu drużyn, ale jeśli zostanę, to w ogóle mi to nie robi problemu. Na pewno dam z siebie tyle samo, ile dałbym, gdybym przedłużył umowę z WKS-em.

Zawodnik w notce zdradza również jak na jego transfer do Szkocji zareagował trener wrocławian Orest Lenczyk: - Trener Lenczyk oczywiście już się śmieje i dogaduje: - O, Jarek, jeszcze nie pojechałeś do tej Szkocji? Jeszcze tu jesteś? Kiedy wyjeżdżasz? Ale ogólnie podszedł do sprawy bardzo pozytywnie. Opowiedział mi historię o tym jak poznał Jocka Steina, legendarnego szkockiego szkoleniowca, który prowadził kiedyś Celtic - zaznacza zawodnik.