Śląsk w pierwszym sparingu zremisował z Niecieczą.

Śląsk w pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym zremisował z Termaliką Brukt-Bet Nieciecza 2:2. Bramki dla wrocławian strzelali napastnicy: Johan Voskamp i Cristian Diaz.
Mecz towarzyski między liderem T-Mobile Ekstraklasy, a drugą drużyną I ligi rozegrano w Kluczborku. Dla drużyny trenera Oresta Lenczyka był to inauguracyjny pojedynek tej zimy. Na spotkanie wrocławianie przyjechali bowiem prosto ze zgrupowania w Spale, gdzie od 12 stycznia pracowali głównie nad przygotowaniem fizycznym.

W meczu z Termaliką doświadczony szkoleniowiec Śląska wystawił dwie różne jedenastki, a w jego zespole zadebiutowali pozyskani niedawno: Słowak Patrik Mraz i Słoweniec Dalibor Stefanovic. Obaj zawodnicy pojawili się na boisku w drugiej połowie, kiedy wrocławianie wygrywali 1:0. Prowadzenie w 39 minucie dał im Holender Johan Voskamp, który wykorzystał fakt, że po strzale Roka Elsnera piłkę odbił bramkarz pierwszoligowca - Macieja Budka. W 64 minucie wyrównał pomocnik Termaliki Piotr Ceglarz. Otrzymał on piłkę po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i strzałem w długi róg pokonał Mariana Kelemena. Cztery minuty później znów prowadził Śląsk. Tym razem technicznym uderzeniem popisał się Cristian Diaz, a asystę przy jego golu zaliczył Jarosław Fojut. Wynik na 2:2 ustalił Karol Piątek, strzałem zza pola karnego.

Śląsk Wrocław - Termalika Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Johan Voskamp (39.), 1:1 Piotr Ceglarz (64.) 2:1 Cristian Diaz (68.) 2:2 Karol Piątek (78.)

Śląsk: Gikiewicz - Wołczek, Celeban, Pawelec, Abramowicz- - Elsner, Wasiluk, Gancarczyk, Madej, Staszewski - Voskamp

Śląsk: (druga połowa): Kelemen - Menzel, Fojut, Pietrasiak, Mraz - Socha, Cetnarski, Dudek, Ćwielong, Stefanovic - Diaz