Sport.pl

Orest Lenczyk: Brak mistrzostwa będzie bolał

- Nie wiem, czy jeśli nie zdobędziemy mistrzostwa Polski, to będzie można mówić o porażce. Wiem, że jeśli tak się stanie, to będzie bardzo bolało - mówił trener Orest Lenczyk przed pierwszym meczem rundy wiosennej z Ruchem Chorzów
W sobotę jego drużyna zagra w lidze po raz pierwszy po 69 dniach przerwy. Śląsk do meczu z Ruchem przystąpi jako lider T-Mobile Ekstraklasy i zespół, który nad drugą Legią Warszawa ma w tabeli cztery punkty przewagi.

- Przedstawiciele wielu klubów w Polsce codziennie patrzyli pewnie zimą na tabelę i pewnie krew ich zalewała. Zamiast Śląska chcieli bowiem widzieć na szczycie swój zespół. Dla nas to jednak przeszłość i teraz zaczynamy wszystko od zera - podkreślił szkoleniowiec wrocławian.

W okresie przygotowawczym jego drużyna nie tylko się nie osłabiła, ale także pozyskała dwóch zawodników z dobrym piłkarskim CV. Słowak Patrik Mraz ma rozwiązać wrocławskie problemy na lewym boku obrony, a Słoweniec Dalibor Stevanović dodać jeszcze Śląskowi kreatywności w ataku.

Orest Lenczyk: - Pozyskaliśmy dwóch piłkarzy, którzy są dla nas wzmocnieniem. Cały okres przygotowawczy poświęciliśmy na to, by akcje ofensywne nie były schematyczne i nie polegały jedynie na kopnięciu piłki do boku, a potem dośrodkowaniu jej w pole karne. Koncentrowaliśmy się za to na budowaniu ataku pozycyjnego, co wychodziło raz lepiej, raz gorzej, ale generalnie obiecująco - zaznaczył trener Śląska. I dodawał: - Trzeba jednak pamiętać, że mamy u siebie wielu zawodników przeciętnych nawet jak na polską ekstraklasę. Jest więc wyzwaniem, by nie zmarnować tego, co oni już wypracowali. Wiemy, że jeśli ktoś będzie patrzył na nas jak na faworyta, to raczej z powodu miejsca w tabeli, a nie dlatego, że jesteśmy najlepszą drużyną w kraju.

Trener Lenczyk podczas konferencji opowiadał o okresie przygotowawczym, zimowych sparingach i nadchodzącym meczu z Ruchem. Nie unikał jednak odpowiedzi na pytania dotyczące celu najważniejszego, czyli mistrzostwa Polski, na które jego zespół ma ogromne szanse. - Nie wiem, czy jeśli nie zdobędziemy mistrzostwa, to będzie nasza porażka. Wiem, że to będzie przykre i będzie bardzo bolało - stwierdził Lenczyk.

Przed wrocławianami ekstremalnie krótka runda wiosenna, która ze względu na Euro 2012 będzie składała się jedynie z 13 spotkań. Dodatkowo zostaną one rozegrane w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy, bo ostatnia kolejka planowana jest na początek maja.

- Dla mnie taki terminarz to też eksperyment przy przygotowaniu drużyny. Zimą robiłem to, co dyktował mi rozum, a czy miałem rację, okaże się po wynikach - powiedział szkoleniowiec Śląska, który na koniec odniósł się do kwestii nowego, 43-tysięcznego stadionu na Maślicach. To właśnie tam jego wicemistrzowie Polski będą grać wszystkie spotkania u siebie i mają bić się o najwyższe cele. - Jest wielkim zobowiązaniem tej drużyny, byśmy się tam wszyscy mogli poczuć jak na swoim boisku. Po pierwszych dwóch jesiennych meczach tak powiedzieć nie mogę - zakończył Lenczyk.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów, sobota, godz. 18, stadion przy ul. Śląskiej.

Więcej o:
Komentarze (3)
Orest Lenczyk: Brak mistrzostwa będzie bolał
Zaloguj się
 • agrado1

  Oceniono 8 razy -2

  "Śląsk do meczu z Ruchem przystąpi jako lider T-Mobile Ekstraklasy i zespół, który nad drugą Legią Warszawa ma w tabeli cztery punkty przewagi."
  Nawet wasza tabela umieszczona tuż obok cytowanego zdania pokazuje, że piszecie nieprawdę Na drugim miejscu w tabeli jest Polonia Warszawa.

 • Gość: malinowy nos

  Oceniono 14 razy -12

  och trenerku nawet nie wiesz jak zalewała, toć pierwsze miejsce w zimie daje tyle przywilejów włącznie z prawem startu w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów od fazy grupowej, że dosłownie paznokcie sobie wyrywali codziennie ze złości przedstawiciele wielu klubów.
  tak to jest jak nieopierzony kogucik na najwyższej grzędzie siędzie, to potem stale w mediach wyżej sra niż kuper ma.
  a w sumie ta twoja drużyna jest tak słaba, że nawet boicie się wpuścić kibiców gości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX