Sport.pl

Lenczyk: Mecz z Legią będzie miał spore znaczenie dla układu tabeli

Czy ten mecz zdecyduje o mistrzostwie Polski? Na pewno będzie miał spore znaczenie dla układu tabeli, bo z dużym zainteresowaniem na wynik tej konfrontacji czekać będą trzy, cztery drużyny - mówi trener Śląska Orest Lenczyk przed niedzielnym spotkaniem z Legią Warszawa.
Żyj sportem razem z nami, jesteśmy także na Facebooku - wroclaw.sport.pl>

Mecz Śląska z Legią określany jest mianem hitu kolejki. Obie drużyny w tym sezonie mierzą w mistrzostwo Polski. Na 12 kolejek przed końcem rozgrywek bliżej tego celu są wrocławianie, którzy są liderem, a nad trzecią w tabeli Legią mają pięć punktów przewagi.

- Jesteśmy przed meczem z drużyną, której kibice i właściciele nie wyobrażają sobie, że ten sezon nie przyniesie jej mistrzostwa Polski. O Legii wiemy wiele, ale dopiero w niedzielę okaże się, w jakim składzie wyjdzie zespół ze stolicy i w jakiej będzie dyspozycji po tych trzech oficjalnych meczach, rozegranych już w tym roku. My staramy się spokojnie pracować, mobilizować na to spotkanie i przede wszystkim zajmować się sobą - mówi w rozmowie z oficjalną internetową stroną klubu Orest Lenczyk.

Czy ten mecz zdecyduje o mistrzostwie Polski? - Na pewno będzie miał spore znaczenie dla układu tabeli, bo z dużym zainteresowaniem na wynik tej konfrontacji czekać będą trzy, cztery drużyny. To spotkanie będzie dla mnie także potwierdzeniem, czy ten stadion jest dla nas jeszcze obcy, czy już nie - mówi Lenczyk.

W czwartek piłkarze Legii przegrali ze Sportingiem Lizbona 0:1 i odpadli z Ligi Europejskiej. Szkoleniowiec wrocławskiej drużyny wątpi by ten mecz wpłynął na postawę Legii w najbliższą niedzielę. - Ciężko orzec, czy będzie to miało wpływ. Raczej nie, bo przecież mamy dopiero koniec lutego. Zresztą Legia, choć odpadła z Ligi Europejskiej, to przecież zagrała bardzo przyzwoite zawody. Jedno jest pewne - utrata bądź strzelenie bramki będzie miało ogromny wpływ na przebieg naszego pojedynku - twierdzi Lenczyk.

Mecz Śląska z Legią odbędzie się w niedzielę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Początek o godz. 14:30.

Zobacz, jak dojechać za darmo na mecz Śląska z Legią >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Lenczyk: Mecz z Legią będzie miał spore znaczenie dla układu tabeli
Zaloguj się
  • Gość: Jacek

    Oceniono 1 raz 1

    Wyobraźmy sobie sytuację. Śląsk wygrywa z Legią a Polonia przegrywa. To byłoby piękne a jak będzie to życie pokaże. Hej Śląsk! :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX