Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku: trwają zapisy

Trwają zapisy do XII Turnieju ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? - zwycięzcy w nagrodę wyjadą na mecz mistrzów Euro 2012.
Turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku - to mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

Zapisy do turnieju już się rozpoczęły i potrwają do końca marca. Te rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski biją rekordy popularności, stanowiąc żelazną pozycję w kalendarzu sportowych imprez dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 000 dzieci z całej Polski

Żyj sportem razem z nami, jesteśmy także na Facebooku - wroclaw.sport.pl>

Nagrody przyznawane są uczestnikom turnieju na każdym etapie rozgrywek. Pierwsze z nich zostaną przyznane za udział drużyn w eliminacjach gminnych i powiatowych. Trenerzy zgłoszonych zespołów otrzymają kurtki treningowe firmy JAKO, a zawodnicy pamiątkowe dyplomy. W trakcie finałów wojewódzkich wszyscy zawodnicy oraz trenerzy zostaną wyróżnieni medalami oraz upominkami. Za udział w finale dzieci otrzymają profesjonalne stroje piłkarskie i inne nagrody.

Mistrzowie i mistrzynie w kategorii U-10, którzy w poprzednich edycjach zdobywali Puchar Tymbarku, mieli już dotąd okazję podziwiać w akcji gwiazdy FC Barcelony, dopingować reprezentację narodową Anglii na stadionie Wembley oraz obserwować piłkarskie popisy zawodników Realu Madryt, AC Milan i Ajaksu Amsterdam.

Trenerzy, nauczyciele oraz opiekunowie mogą zgłaszać dowolną liczbę drużyn chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 10 (klasy I-III). Zespoły te mogą liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników. Formularz zgłoszeniowy a także szczegółowe informacje na temat zapisów i Turnieju, dostępne są na stronie www.zpodworkanastadion.pl

Pierwsze mecze na etapie gminnym i powiatowym zaplanowano w kwietniu. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich, które rozpoczynają się 14 maja. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wezmą udział w półfinałach, podczas których rywalizować będą o awans do finału. We wrześniu zostanie rozegrany mecz finałowy.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.