Jarosław Fojut: Jestem uzależniony od szkockiego futbolu

Jarosław Fojut gra w Śląsku, ale przy okazji chce się jak najlepiej przygotować do występów w Celtiku Glasgow. Ostatnio zawodnik o swoim uzależnieniu od szkockiej piłki opowiedział dziennikarzom ?Evening Times?
Fojut piłkarzem Śląska będzie do końca czerwca, a po zakończeniu obecnego sezonu przejdzie do klubu z Glasgow. Wrocławski defensor kontrakt z Celtikiem podpisał już w styczniu, a zawodnikiem popularnych "The Boys" będzie przez kolejne trzy lata. O swoich przygotowaniach do występów na Wyspach Brytyjskich 25-latek opowiedział ostatnio szkockiej gazecie "Evening Times". - Staram się oglądać tak dużo spotkań szkockiej ligi, jak tylko mogę. Czasami Śląsk gra w tym samym czasie co Celtic i wtedy ciężko jest mi zobaczyć mecz, ale generalnie robię co mojej mocy - stwierdził Fojut, który dodawał: - Kilka pojedynków oglądałem w Internecie i cieszę się, że Celtic dominuje w lidze. Mecze, które widziałem były twarde i pełne walki fizycznej, ale to jest styl który lubię.

Jednocześnie jednak Fojut podkreślał, że na razie zamierza skupić się na walce ze Śląskiem o tytuł mistrza Polski. Z mistrzostwa dla Celtiku będzie się z kolei cieszył, kiedy już do swojej nowej drużyny dołączy.

Póki co Śląsk, z Fojutem w składzie, w pierwszych trzech tegorocznych meczach w lidze wywalczył jedynie dwa punkty i spadł na drugie miejsce w tabeli. Pierwsza jest Legia Warszawa