Jak kibice wypiją 325 tys. butelek piwa, dostaną klubowe flagi

Jeśli kibice Śląska zbiorą 650 kilogramów kapsli piwa Piast, to dostaną od jego producenta 650 flag o wymiarach 1,5 x1m.
Podobna akcja została we Wrocławiu zorganizowana już w poprzednim roku. Wówczas kibice Śląska za zebranie 600 kilogramów kapsli otrzymali tzw. sektorówkę, czyli wielką flagę, którą teraz wykorzystują przy okazji opraw meczowych.

Obecnie fani z Wrocławia staną przed jeszcze cięższym zadaniem, bo muszą uzbierać aż 650 kilogramów kapsli - co daje aż 325 tys. butelek piwa.

Jeśli im się uda, to od sponsora klubu czyli marki piwa Piast otrzymają 65 flag w klubowych barwach o wymiarach 1,5x1 m. Dzięki nim kibice Śląska będą mogli uczcić 65 - lecie powstania klubu.

- Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z marką Piast możemy zorganizować akcję, dzięki której kibice zyskają materiały do tworzenia wyjątkowej oprawy na nowym stadionie. 65. rocznica powstania klubu to wspaniała okazja do świętowania. Jestem pewien, że wspólnie ze wszystkimi kibicami Śląska zrealizujemy cel postawiony nam przez markę Piast - mówi Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Śląsk", które wraz z klubem i marką Piast jest organizatorem akcji.

Zbiórka kapsli rozpocznie się na najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce 11 marca i będzie prowadzona przy wejściach na Stadion Miejski we Wrocławiu przed każdym kolejnym meczem rundy wiosennej. 

Jeśli kibice podołają "piwnemu" zadaniu, to nowe flagi dostaną podczas pierwszego meczu nowego sezonu ekstraklasy.8 marca 19.03. Wykreślona ilość ton. 650 kilogramów to oczywiście nie 6,5 tony :

Ile czasu zajmie kibicom wypicie 325 tys. butelek piwa?
Co to dla nich, w miesiąc łykną
56%
Nie zdążą do końca sezonu
8%
Nigdy tyle nie wypiją
3%
Kibice Śląska piją tylko mleko
33%