Sebastian Dudek: Arka to wielka niewiadoma

Arka Gdynia dopiero w sobotę zaczyna rywalizację w pierwszej lidze, zatem nie do końca wiemy, czego możemy się spodziewać. Na pewno czeka nas trudny mecz - mówi przed dzisiejszym meczem z Arką Gdynia w Pucharze Polski, pomocnik Śląska Sebastian Dudek.
Pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski odbędzie się dzisiaj, o godz. 18:30. - Jedziemy z nastawieniem na jak najlepszy wynik. W Gdyni zagrają zawodnicy, którzy mieli trochę mniej okazji do występów i mają coś do udowodnienia, przede wszystkim samym sobie - mówi w rozmowie z oficjalną internetową stroną klubu piłkarz wicemistrza Polski. - To dla wielu z nas szansa, by się pokazać i zobaczyć, w jakiej jesteśmy dyspozycji - dodaje.

Dzisiejszy rywal Śląska - Arka dopiero w najbliższą sobotę rozpocznie rywalizację w I lidze. W pierwszym meczu gdynianie zmierzą się z wiceliderem Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. - Arka nie jest w rytmie meczowym, ale w naszym zespole również zagrają zawodnicy, którzy nie występowali regularnie. Zatem trudno powiedzieć, czy wcześniejsze rozpoczęcie rundy wiosennej będzie naszą przewagą - tłumaczy Dudek. - Gdynianie to dla nas wielka niewiadoma. Środowy mecz w Pucharze Polski będzie dla nich przetarciem przed ligą, pierwszym poważniejszym sprawdzianem - ocenia pomocnik WKS-u.

- Arka gra niżej od nas, a wiadomo jak to jest, kiedy zespół nastawia się na przeciwnika z wyższej ligi. Spodziewamy się więc trudnego starcia i mnóstwa walki, ale znamy swoje możliwości. Wiemy, że potrafimy grać w piłkę i z naszej strony zrobimy wszystko, by rozegrać bardzo dobry mecz i osiągnąć dobry wynik - zapewnia Dudek.

Śląsk z Arką...
wygra
48%
przegra
37%
zremisuje
15%