Trener Lenczyk zaatakował dziennikarzy którzy go nagrali: Nocnikarze

Po meczu Śląsk - Cracovia trener Orest Lenczyk krytycznie odniósł się do dziennikarzy, którzy nagrali jego spotkanie z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.
Po serii pięciu meczów bez wygranej Śląsk wreszcie odniósł zwycięstwo. Wygrana 3:0 z Cracovią była jak najbardziej zasłużona. Podczas konferencji prasowej trener Orest lenczyk chwalił swój zespół. Szkoleniowiec odniósł się też do czwartkowych wydarzeń, kiedy dziennikarze jednego z portali internetowych nagrali i opublikowali fragmenty rozmowy Oresta Lenczyka podczas jego wizyty u prezydenta Wrocławia Rafał Dutkiewicza. Trener mówił tam o serii słabych meczów i oceniał piłkarzy.

Orest Lenczyk trener Śląska Wrocław

To był mecz, w którym układ nerwowy z pewnością odgrywał ogromną rolę. Śląsk bardzo chciał wygrać i wygrał. Wiadomo, że wszystko co się wydarzyło do tej pory, było zjawiskiem negatywnym. Pozbieraliśmy się jednak do kupy i bardzo gratuluję zawodnikom, że tak się stało. Pierwszą połowę zawodnicy zagrali tak, że w drugiej nie miałem obaw o wynik Bardzo bym chciał żeby to nie była jaskółka czyniąca wiosnę Chciałbym, żeby u nas było już lato.

Jeśli chodzi o moje relacje z zawodnikami, to są spokojne, rozmawiamy ze sobą. Mogę natomiast powiedzieć, że żałuje, że w takim zawodzie jak dziennikarze są także "nocnikarze" a nocnik kojarzy mi się bardzo negatywnie.

Tomasz Kafarski, trener Cracovii Kraków

Wynik i to co oglądaliśmy wypadło tak, że Śląsk odniósł łatwe zwycięstwo. My popełniliśmy zbyt dużo błędów w każdej formacji. Mam nadzieję, że one skumulowały się w tym jednym meczu i w kolejnych spotkaniach już nie będą występowały. W tym pojedynku byliśmy za daleko od przeciwnika, nie przerywaliśmy jego akcji, wszędzie się spóźnialiśmy.

Podobała mi się jedna rzecz, czyli reakcja zespołu po przerwie. Szkoda, że nie padła wówczas bramka, bo to popchnęłoby nas do przodu. Generalnie zaprezentowaliśmy się jednak bardzo słabo i mam nadzieję, że wszyscy wyciągniemy z tego wnioski.