Szokujące zdarzenie z przeszłości trenera Lenczyka: Były piłkarz oskarża

Andrzej Iwan, były piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski w biografii ?Spalony? twierdzi, że trener Orest Lenczyk namawiał jego żonę do usunięcia ciąży. Zawodnik pisze, że obecny szkoleniowiec Śląska miał za to później przepraszać.
Biografia Andrzeja Iwana pt. "Spalony" trafi do sprzedaży 25 kwietnia. Na stronie internetowej tabloidu "Fakt" są już dostępne fragmenty książki.

W jednym z nich, były zawodnik Wisły Kraków wspomina jak w sezonie 1977/78 działaczom klubowym nie spodobało się, że ma on wziąć ślub, a jego przyszła żona jest już w ciąży. Działacze mieli naciskać trenera zespołu Oresta Lenczyka, by jakoś sprawę rozwiązał.

Iwan pisze : "Pewnego dnia spotkaliśmy się w kawiarni "Literacka" przy ul. Pijarskiej w Krakowie, tuż przy Rynku. Ja, Basia i Orest.

- Nie powinniście brać ślubu.

- Musimy.

- To naprawdę nie jest najlepszy pomysł.

- Trenerze, Basia jest w ciąży. Dziecko potrzebuje rodziny.

Orest nie był sobą, denerwował się, kręcił, miotał. Aż w końcu, z wielkim trudem, zaczął precyzować myśli, z których wykluł się następujący wniosek:

- Powinniście usunąć to dziecko.

[...] zapomniałem o tym zdarzeniu na długie lata. Musiało tych lat minąć chyba ze dwadzieścia, a może nawet więcej, kiedy Lenczyk wziął mnie na słówko[...]

- Muszę Cię przeprosić[...] Od 1977 roku nie daje mi to spokoju. Nie wiem jak mogłem coś takiego powiedzieć. Jest mi wstyd. Bardzo.

- Trenerze, niech trener da spokój. Przecież Kasia jest cała i zdrowa, nic się nie stało."

Andrzej Iwan i trener Orest Lenczyk w sezonie 1977/78 zdobyli z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski. Dla obecnego szkoleniowca Śląska był to jedyny tytuł w karierze.

Czy wierzysz w słowa Andrzeja Iwana?