Lechia czy Śląsk: Którzy kibole rzucali bananami w czarnoskórych zawodników gdańskiej drużyny?

Kibice Śląska i Lechii od lat są zaprzyjaźnieni, ale teraz część fanów z Gdańska żąda zerwania zgody między klubami. Poszło o to: kto podczas niedzielnego meczu tych drużyn rzucał bananami w czarnoskórych zawodników gospodarzy: Abdou Razacka Traore i Deleu.
Mecze Lechii ze Śląskiem sąspecyficzne, bo kibice obu drużyn przyjaźnią się od 35 lat. Podczas spotkań tych zespołów kibice siadają razem i wspólnie dopingują obie ekipy.

Jednak po niedzielnym pojedynku Lechii ze Śląskiem w Gdańsku na forach kibicowskich zawrzało. Niektórzy z gdańskich fanów żądali zerwania kontaktów ze Śląskiem. Fani z Trójmiasta oskarżali bowiem wrocławian, że ci w trakcie spotkania obrzucili bananami dwóch czarnoskórych zawodników Lechii: Abdou Razacka Traore oraz obrońcę Deleu.

Inni kibice twierdzą jednak, że to nie wrocławianie ale fani Lechii rzucali bananami w swoich graczy i wygwizdywali ich.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydało Stowarzyszenie kibiców Lechii "Lwy Północy" - publikujemy je na końcu tekstu.

Od wczoraj na stronie internetowej kibiców Lechii Gdańsk trwa ostra, czasami wulgarna dyskusja na ten temat. Wybraliśmy niektóre z wpisów internautów. Zachowaliśmy oryginalną pisownię, usuwając jednak niektóre wulgaryzmy.

Fragmenty dyskusji

I co tu komentować! Powiedzcie mi jakim trzeba być IDIOTA żeby gwizdać, buczeć i rzucać bananami w kluczowych zawodników którzy prawdopodobnie zadecydują o tym czy Lechia się utrzyma w Lidze! Idiota to mało powiedziane! Ja na ich miejscu symulowałbym chorobę do końca sezonu! Będziecie mieli białą Lechię w 1 lidze pacany! A potem w 2 i 3!bo po takim incydencie na pewno nikt więcej nie przyjdzie tu zagrać!

Autor

PRAWDZIWI KIBICE PRZEPRASZAJĄ RAZACKA I LUISA ZA WROCŁAWSKĄ H O Ł O T Ę. Widać geny przodków z za BUGA nadał dają o sobie znać.

woit

I co k...? Jesteście z siebie zadowoleni idioci?! Jakim trzeba być malutkim człowieczkiem żeby posunąć się do czegoś takiego. Wstyd mi po prostu!!!!!!

Kkkk

Pie.... tę całą zgodę, niech się menele pod maxem trzymają razem i szczycą chlaniem piwska 3 dni przed i tydzień po meczu. Jak tacy ludzie mogą myśleć i funkcjonować normalnie. Obrzydziliście mi całą Lechię. Zawodnicy do dupy, kibice kretyni. A jeżeli to prawda, że rzucali wrocławianie - pie... tę zgodę. Sabotaż

asd

TO BYLI KIBICE ŚLĄSKA!!! TO ONI GWIZDALI Z RZUCALI BANANAMI W NASZYCH PIŁKARZY!!!

OGARNIJCIE SIĘ KIBICE BO TO NIE TYLKO ZARZĄD ROZPIER....LA NASZĄ LECHIĘ JEST GARŚĆ KIBICÓW DLA KTÓRYCH LICZY SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM KASA A W PIERWSZEJ LIDZE BĘDĄ ZARABIAĆ WIĘKSZĄ KASĘ TAKIE MAM WRAŻENIE!

WSTYD I HAŃBA!

KIBIC LECHII

A każdy bananowiec powinien zostać oskarżony i pociągnięty do odpowiedzialności finansowej...ZENADA

Suchy

Razack, Luiz trzymajcie się chłopaki, dzięki za dobry mecz. To Wy przede wszystkim gracie dla utrzymania Lechii. Na Dawidowskiego, Malkowskiego czy Późniaka niech banany zostawia pijackie matoły w większości z biedoty wrocławskiej.

dzięki

Z drugiej strony nie wiem po co się tu pocimy jak to menelstwo internetu nie ma.

asd

Ciekawe czy ktoś ze Stowarzyszenia pójdzie po rozum do głowy i oficjalnie przeproszą piłkarzy za zachowanie tej hołoty. Dla mnie dramat z tymi gwizdami a o bananach szkoda gadać. Lechia nie zawsze grała super piłkę ale ZAWSZE mogła liczyć na doping. Widać czasy się zmieniają.

damian

Z wyjaśnieniem tej sytuacji wystąpiło Stowarzyszenie Lwy Północy reprezentujące kibiców Lechii. Na swojej stronie internetowej przedstawiciele stowarzyszenia napisali: "Niestety dwóch graczy notorycznie już unika podziękowań w stronę gdańskich fanów. Tylko i wyłącznie ten fakt stał się przyczyną wczorajszych gwizdów, jakimi fani przyjmowali każde zagranie obu piłkarzy. Niedopuszczalne są jednak dalsze wydarzenia. Incydent, który miał miejsce w drugiej połowie nie przynosi chluby prawdziwym kibicom Lechii, zgromadzonym na zielonych sektorach. Osoby odpowiedzialne za owy incydent niech następnym razem dwa razy się zastanowią nad swoim postępowaniem. Najlepiej, jakby odpuściły sobie przychodzenie do młyna, gdyż nieodpowiedzialnym zachowaniem przekreślają to, co budują pozostali fani znajdujący się na zielonej trybunie. Zapewniamy jednocześni, iż w najbliższych dniach wszelkie nieporozumienia na linii zawodnicy-kibice zostaną wyjaśnione bezpośrednio między zainteresowanymi"