Kibice Śląska Wrocław cieszą się z kontuzji Jarosława Fojuta: Niech go Celtic leczy

Obrońca Śląska Wrocław Jarosław Fojut doznał kontuzji kolana, która eliminuje go z występów do końca sezonu. Niektórzy wrocławscy kibice z urazu zawodnika się cieszą wskazując, że gra on w tej rundzie słabo, a od lipca będzie już zawodnikiem szkockiego Celtiku Glasgow.
Fojut kontuzji kolana doznał w pierwszej połowie meczu z Lechią Gdańsk. Po badaniach okazało się, że zawodnik ma uszkodzone więzadło poboczne i czeka go kilka tygodni przerwy. Tym samym wrocławski obrońca w Śląsku już nie zagra, bo do końca sezonu pozostały jedynie trzy mecze, a po rozgrywkach 25-letni piłkarz i tak stanie się zawodnikiem szkockiego Celtiku Glasgow. Z ekipą "The Bhoys" Fojut związał się już w styczniu, a podpisał z nią trzyletni kontrakt. Już wówczas było wiadomo, że zawodnik w Śląsku zostanie przez pół roku, a potem do Szkocji odejdzie za darmo.

W związku z transferem, a także swoją słabszą grą w rundzie wiosennej były gracz Boltonu znalazł się na celowniku wrocławskich kibiców. Konflikt zaostrzył się, kiedy kibice przyszli na trening przed meczem z Cracovią i krytykowali zawodników Śląska. Fojut chciał z nimi dyskutować, ale w odpowiedzi usłyszał, że nie jest już zawodnikiem wrocławskiej drużyny. Potem, na meczu z Podbeskidziem Bielsko - Biała fani Śląska śpiewali: "Fojut! Co? Glasgow".

Teraz, kiedy zawodnik doznał kontuzji, wielu wrocławskich kibiców... jest z tego zadowolonych. Na portalu slasknet.com użytkownik ufok napisał: "To bardzo dobra wiadomość dla Śląska. Fojut nie się leczy w spokoju i super, że już więcej "numerów" nie zrobi!". Następnie interneuta wymienia słabe mecze zawodnika i puentuje : "Dla mnie i wielu kibiców już możesz lecieć do tego Glasgow. Kibice też cię "pokochają" jeśli też będziesz takie numery wyrabiał jak choćby przeciwko drużynie z Gdyni. Szczególnie jeśli przeciwnik będzie też z miasta na G-Glasgow:)". Inni kibice nawołują, by zawodnik był leczony już na koszt Celtiku a co bardziej radykalni twierdzą, że piłkarz specjalnie doznał kontuzji.