Dutkiewicz 1947 % poparcia: Kibice Śląska Wrocław chwalili prezydenta Dutkiewcza i obrażali Solorza

Podczas derbów z Zagłębiem Lubin kibice Śląska dziękowali prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi za pożyczkę, jakiej miasto użyczyło klubowi. Kolejny raz oberwało się milarderowi Zygmuntowi Solorzowi.
Na początku drugiej połowy meczu wrocławscy kibice rozwiesili na jednej z trybun ogromny transparent: "Dutkiewicz 1947% poparcia". Skandowali też imię i nazwisko prezydenta Wrocławia, a także odśpiewali gromkie: "Dziękujemy".

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Liczba 1947 odnosi się do roku powstania Śląska. W ten sposób kibice wyrazili aprobatę za to, że miasto zdecydowało się pożyczyć klubowi 12 mln zł. Pożyczkę przegłosowała rada miasta Wrocławia i w piątek całą suma wpłynęła na konto klubu.

Dutkiewicz, który sportem specjalnie się nie interesuje i rzadko bywa na meczach, tym razem derby regionu oglądał z trybun stadionu..

Pieniądze pozwolą spłacić klubowi zadłużenie wobec urzędu skarbowego, który zablokował konto Śląska, uregulować zaległy podatek za użytkowanie ziemi koło Stadionu Miejskiego na Maślicach oraz wypłacić piłkarzom premie za wicemistrzostwo Polski wywalczone w poprzednim sezonie.

Kolejny raz oberwało się natomiast Zygmuntowi Solorzowi, który jest większościowym udziałowcem klubu. Grupa najbardziej zagorzałych kibiców, siedzących za jedną z bramek wulgarnie go obrażała.

Wcześniej na trybunach pojawiły się transparenty "Fuck Euro", ale po interwencji stewardów zostały one usunięte. Transparentu chwalącego prezydenta Dutkiewicza nikt nie kazał ściągać.