Orest Lenczyk: Teraz gramy z Wisłą i to jest najważniejsze

Naprawiliśmy, to co wcześniej zepsuliśmy - mówił trener Śląska Orest Lenczyk po meczu z Jagiellonią. Śląsk jest liderem i może zostać mistrzem Polski.


Orest Lenczyk, trener Śląska Wrocław

Chcieliśmy stoczyć bój o zwycięstwo nie patrząc przy tym na to, co dzieje się na pozostałych stadionach. Wygrywając naprawiliśmy po części to co wcześniej zepsuliśmy i pozwala nam to grać z Wisłą, nie chcę powiedzieć, że w roli faworyta, ale mając jednak w perspektywie kolejny ciężki pojedynek.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Mecz z Jagiellonią był kolejnym, w którym bramki decydowały o naszej grze. Były momenty, że szliśmy za ciosem, ale były i takie, w których staraliśmy się tylko utrzymać piłkę. Rywale chcieli odrabiać straty i w niektórych fragmentach mieli przewagę, ale bramki zdobywaliśmy my. Gol stracony z rzutu karnego zaognił sytuację, ale po pokazowym wykonaniu rzutu wolnego podwyższyliśmy prowadzenie i wrócił spokój.

Dziękuję zawodnikom za trud włożony w ten mecz. Potwierdza to, że będą walczyć do końca. Cieszę się także, że publiczność wierzyła i dopingowała nas do samego końca. Teraz najważniejsze jest to, że za cztery dni gramy z Wisłą. Na trybunach to będzie mecz przyjaźni, ale na boisku to będzie Waterloo.

Tomasz Hajto, trener Jagiellonii Białystok

Przyjechaliśmy do Wrocławia, żeby w końcu wygrać na wyjeździe, ale się nie udało. Śląsk przebił nas dzisiaj cwaniactwem i trzema stałymi fragmentami gry. Wróciła pięta Achillesa Jagiellonii z pierwszej rundy, czyli właśnie stałe fragmenty. Zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę, w przerwie zrobiliśmy kilka korekt i później wyglądało to już lepiej. Przy stanie 2:1 mieliśmy realną szansę na doprowadzenie do remisu. Nie zdobyliśmy bramki, a trzeci stały fragment nas dobił. Liga zrobiła się bardzo ciekawa, po tym meczu Śląsk awansował na pierwsze miejsce, a Legia spadła na czwarte. Teraz zawodnicy Śląska mają wszystko we własnych nogach, mi pozostaje złożyć gratulacje trenerowi Lenczykowi i życzyć powodzenia w Krakowie.