Sześciu piłkarzy Śląska Wrocław zostanie ukaranych za obrażanie Legii?

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A wszczęła postępowanie w sprawie piłkarzy Śląska, którzy podczas fety na wrocławskim rynku wraz z kibicami obrażali Legię Warszawa. Zawodnikom mistrza Polski grożą surowe kary - pisze "Przegląd Sportowy".
Wyjaśnienia mają złożyć: Sebastian Mila, Mariusz Pawelec, Łukasz i Rafał Gikiewczowie, Patrik Mraz oraz Dalibor Stevanović. To tych graczy przedstawiciele Komisji zidentyfikowali na filmiku zamieszczonym w internecie, a pochodzącym z ostatniej fety na wrocławskim rynku. W jej trakcie nowi mistrzowie Polski śpiewali wraz ze swoimi kibicami: " Gdzie twoje berło, gdzie twoja korona, gdzie twoje mistrzostwo Legio pier......".

Komisja ostatecznie zrezygnowała z wzywania obrońcy Śląska Piotra Celebana. - Tylko końcówka tej " przyśpiewki" jest obraźliwa. Tymczasem na nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie widać, że Celeban w pewnym momencie przestaje śpiewać. Można nawet odnieść wrażenie, że ręką jakby próbuje zasłonić usta Mili - tłumaczy w" Przeglądzie Sportowym" Wojciech Zieliński, szef Komisji Ligi.

Zieliński dodaje także iż gracze Śląska mogą na posiedzeniu Komisji stawić się osobiście albo przysłać wyjaśnienia pisemnie. Co więcej, już wiadomo, że tylko oni spośród całej drużyny mogą zostać ukarani. Nawet jeśli wulgarną piosenkę śpiewała większa liczba piłkarzy, to w przypadku wymienionej szóstki znaleziono na to dowody.

Zawodnikom Śląska za obrażanie rywali grożą naprawdę surowe kary. Wcześniej za podobne przewinienie Semir Stilić z Lecha Poznań dostał 20 tys. zł grzywny i sześć meczów dyskwalifikacji. To co spotka nowych mistrzów Polski, okaże się w czwartek. Już wcześniej natomiast swoje oświadczenie wydała rada drużyny Śląska. Piłkarze stwierdzili w nim, że ich intencją nie było obrażanie Legii, a piosenki wcześniej nie znali.