Europejskie kluby gratulują Śląskowi Wrocław mistrzostwa Polski

Dwa tygodnie po wywalczeniu przez Śląsk Wrocław mistrzostwa Polski, do wrocławskiego klubu w dalszym ciągu spływają listy z gratulacjami od klubów z całej Europy.
Na Oporowską dotarły gratulacje m.in. od chorwackiego Dynama Zagrzeb, białoruskiego BATE Borysów, słoweńskiego NK Maribor oraz od europejskich gigantów - Realu Madryt i AC Milanu. Śląsk otrzymał również listy gratulacyjne od polskich klubów, m.in. od Legii Warszawa, Zagłębia Sosnowiec i Piasta Gliwice.

Co ciekawe do Wrocławia nadeszły także gratulacje z Sanoka, rodzinnego miasta trenera Oresta Lenczyka. Tamtejszy klub hokejowy Ciarko PBS Bank KH złożył życzenia bezpośrednio na ręce szkoleniowca, rewanżując się tym samym za gratulacje, jakie dostał od niego w marcu. Przypomnijmy, że drużyna z Sanoka zdobyła w tym sezonie mistrzostwo Polski, pokonując w finale Comarch Cracovię.

- Jest mi bardzo przykro, że wyprzedziła mnie drużyna Stali Sanok i zdobyła mistrzostwo Polski. Ja jestem wychowany w Sanoku, nawet mi przysłano moją legitymację klubową, że jestem członkiem klubu hokejowego - mówił wówczas trener Śląska.