Sport.pl

Lato: Zadzwonię do Lenczyka w sprawie kadry

Prezes PZPN Grzegorz Lato powiedział w radiu RMF FM, że w sprawie wyboru nowego selekcjonera reprezentacji będzie konsultował się z trenerem Śląska Wrocław - Orestem Lenczykiem.
Lato zdradził także, że nowym selekcjonerem zostanie ktoś z dwójki Berti Vogts i Waldemar Fornalik. Decyzję zarząd PZPN ma podjąć w poniedziałek. Zapowiedział również, że będzie ją konsultował z trenerami pracującymi w ekstraklasie, w tym z Orestem Lenczykiem.

- Przedyskutujemy obydwie kandydatury, zobaczymy, w którym kierunku pójdziemy - czy Polaka, czy trenera z zagranicy. Jedni są za polskim trenerem, drudzy za trenerem z zagranicy. Myślę, że rozsądek zwycięży i podejmiemy słuszną decyzję - powiedział Lato, który dodał: - Na pewno porozmawiam z Orestem Lenczykiem, Adamem Nawałką, Pawłem Janasem. Nie ukrywam, że będę rozmawiał też z Franciszkiem Smudą. On dał podwaliny pod ten zespół.

Co ciekawe, sam 70-szkoleniowiec mistrza Polski prawdopodobnie sam chętnie objąłby funkcję selekcjonera. Lenczyk wprawdzie kilka miesięcy temu mówił, że pogodził się już z tym, że trenerem biało-czerwonych nie zostanie, ale przed Euro zmienił zdanie. - Kiedy pytają mnie o reprezentację, to nie mówię tak albo nie. Mówię, że jestem zdrowy, a wielu kolegów już pochowałem.

Po turnieju najstarszy szkoleniowiec ekstraklasy nie chciał komentować występów naszej kadry. - Nie bądźcie hienami, nie róbcie pogrzebu kadry - zwrócił się do dziennikarzy.

Jeśli jednak Lenczykowi zostaną przedstawione tylko te dwie, wspomniane kandydatury, to raczej postawi na Fornalika, który jest jego byłym zawodnikiem i jak sam mówi "piłkarski synem".

49-letni Waldemar Fornalik to trener aktualnego wicemistrza Polski - Ruchu Chorzów oraz finalisty Pucharu Polski. W klubie tym spędził całą piłkarską karierę, a z ławki trenerskiej prowadzi go od 2009 roku. W zakończonym sezonie został wybrany najlepszym trenerem ekstraklasy. 65-letni Vogts to były piłkarz Borussii Moenchengladbach i reprezentacji RFN. W latach 90 prowadził reprezentację Niemiec. W 1996 roku zdobył z nią mistrzostwo Europy. Później prowadził reprezentacje Kuwejtu Szkocji, Nigerii i Azerbejdżanu.

Więcej o:
Komentarze (2)
Lato: Zadzwonię do Lenczyka w sprawie kadry
Zaloguj się
 • gaga-5

  Oceniono 13 razy 9

  Lato precz łapy od Lenczyka

 • waldemarkoc2

  Oceniono 2 razy 0

  trwać i trwać
  www.facebook.com/pages/Sko%C5%84czyli%C5%9Bmy-Euro-a-co-z-PZPN-/328421860565182

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX